Stypendyści w 2023 r.

Prezydent Miasta Zduńska Wola przyznał na podstawie uchwały nr XXV/447/20 Rady Miasta Zduńska Wola z dnia 24 września 2020 r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów    i wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego  poz. 5451) okresowe stypendia sportowe dla 21. zawodników oraz stypendia sportowe dla 2. trenerów na rok 2023 na łączną kwotę 99.600,00 zł brutto.


Zawodnicy, którym Prezydent Miasta Zduńska Wola przyznał okresowe stypendia sportowe na rok 2023:

Kacper Chudy – zawodnik Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów Pabianice za zajęcie 3. miejsca w kategorii „wyścig drużynowy” podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Torowym (Pruszków, 30.07 – 02.08.2022 r.)

Aleksandra Czapska – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „UKS-SMS” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego U15 na I Turniej Kadr Wojewódzkich Dziewcząt U15 (Zwierzyniec, 22 – 25 września  2022 r.)

Szymon Gabrysiak – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 2. miejsca w kategorii „Trójskok M U20” podczas 76. PZLA Mistrzostw Polski U20 (Radom, 7 – 9 lipca 2022 r.)

Łukasz Gajewski – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 4. miejsca w kategorii „Szwedzka (100-200-300-400) M U18” podczas PZLA Mistrzostw Polski  w Sztafetach 2022 (Białystok, 17 – 18 września 2022 r.)

Paulina Jaros – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 5. miejsca w kategorii „4×600 metrów Mix U16” podczas PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach 2022 (Białystok, 17 – 18 września 2022 r.)

Szymon Klatka – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie  do reprezentacji województwa łódzkiego U14 na mecz kontrolny reprezentacji Łódzki ZPN – Kujawsko – Pomorski ZPN (Uniejów, 14 września 2022 r.) oraz na mecz mistrzowski Łódzki ZPN – Mazowiecki ZPN (Książenice, 28 września 2022 r.)

Jędrzej Kotowski – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 4. miejsca w kategorii „Szwedzka (100-200-300-400) M U18” podczas PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach 2022 (Białystok, 17 – 18 września 2022 r.)

Antoni Krajewski – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Tiger Team Łódź za zajęcie 6. miejsca podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Tańcach Latynoamerykańskich (Konin, 23 – 24 kwietnia 2022 r.)

Borys Krysiak – zawodnik Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Zduńskiej Woli za zajęcie 3. miejsca w kategorii „25m Pistolet szybkostrzelny 2×30 strzałów – młodzicy” podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w strzelectwie sportowym (Białystok, 23 -25 września 2022 r.)

Adam Łukomski – zawodnik Klubu Sportowego Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu za zajęcie 6. miejsca w kategorii „60 m mężczyzn” podczas 66. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski (Toruń, 5 – 6 marca 2022 r.)

Natalia Makówka – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 5. miejsca w kategorii „4×400 metrów Mix” podczas 66. PZLA Halowych Mistrzostw Polski (Toruń,  5 – 6 marca 2022 r.)

Franciszek Opaliński – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 4. miejsca w kategorii „Szwedzka (100-200-300-400) M U18” podczas PZLA Mistrzostw Polski  w Sztafetach 2022 (Białystok, 17 – 18 września 2022 r.)

Paweł Piotrowski – zawodnik Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „START” we Wrocławiu za zajęcie 1. miejsca w kategorii „Dysk M  F35-37” podczas 50. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski (Szczecin, 17 – 19 czerwca 2022 r.)

Hubert Ratajczyk – zawodnik Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Zduńskiej Woli za zajęcie  2. miejsca w kategorii „25m Pistolet szybkostrzelny 2×30 strzałów – juniorzy” podczas Mistrzostw Polski Juniorów (Bydgoszcz, 15 – 19 czerwca 2022 r.)

Paulina Rębacz – zawodniczka Klubu Sportowego „Żeglina” w Sieradzu za zajęcie 1. miejsca w kategorii  „2 km K U18” podczas 93. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych (Tomaszów Lubelski,  27 listopada 2021 r.) oraz za zajęcie 2. miejsca w kategorii „1500 metrów K U20” podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 (Rzeszów, 11 – 13 lutego 2022 r.)

Kacper Sadowski – zawodnik Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Zduńskiej Woli za zajęcie  3. miejsca w kategorii „50m Karabin dowolny 60 strzałów leżąc – Mężczyźni” oraz 3. miejsca w kategorii „50m Karabin dowolny 3×20 strzałów – Mężczyźni” podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski (Bydgoszcz,  15 – 19 czerwca  2022 r.)

Maksymilian Stangret – zawodnik Legii Warszawa za powołanie do reprezentacji Polski U18 na mecz  z reprezentacją Szkocji (Warszawa, 21 września 2022 r.), mecz z reprezentacją Estonii (Warszawa, 23 września 2022 r.) oraz mecz z reprezentacją Francji (Warszawa, 25 września 2022 r.)

Maksymilian Sterniczuk – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego U14 na mecz kontrolny reprezentacji Łódzki ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN (Brześć Kujawski, 29 marca 2022 r.) oraz na mecz mistrzowski reprezentacji Łódzki ZPN – Świętokrzyski ZPN (Nowiny/k. Kielc, 26 kwietnia 2022 r.)

Norbert Sterniczuk – zawodnik Miejsko-Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pogoń Zduńska Wola” za powołanie do reprezentacji województwa łódzkiego U12 na mecz kontrolny (Łódź, 21 czerwca 2022 r.)

Maciej Szewczyk – zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie 5. miejsca w kategorii „4×400 metrów Mix” podczas 66. PZLA Halowych Mistrzostw Polski (Toruń, 5 – 6 marca  2022 r.)

Lena Śmietańska – zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola  za zajęcie 2. miejsca w kategorii „Rzut młotem K U16 (3kg)” podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 2022 (ŁDZ-ŚWI) (Łódź, 17 września 2022 r.)


Trenerzy, którym Prezydent Miasta Zduńska Wola przyznał stypendia sportowe na rok 2023:

Wojciech Sadowski – trener Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Zduńskiej Woli za zajęcie przez zawodnika 2. miejsca w kategorii „25m Pistolet szybkostrzelny 2×30 strzałów – juniorzy” podczas Mistrzostw Polski Juniorów (Bydgoszcz, 15 – 19 czerwca 2022 r.)

Tomasz Szewczyk – trener Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola za zajęcie przez zawodnika 2. miejsca w kategorii „Trójskok M U20” podczas 76. PZLA Mistrzostw Polski U20 (Radom,   7 – 9.07.2022 r.)

 

Przejdź do treści