Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zieleń na jedno kliknięcie

Trwa trzecia edycja Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Opiniowanie projektów zgłoszonych przez mieszkańców trwa do 12 kwietnia br.

Zduńskowolanie do 12 kwietnia mogą opiniować ekologiczne projekty zgłoszone do trzeciej edycji Zielonego Budżetu. W tym roku do podziału w Zielonym Budżecie Zduńskiej Woli jest rekordowa kwota 400 tys. zł. Najwyżej ocenione projekty przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez miasto w 2025 roku.

Jak mogę zaopiniować projekt?

Elektronicznie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.

Jakie są zgłoszone zadania?

  1. Sielankowy ogród:

Proponuje się estetyzację terenu wokół świetlicy osiedlowej przy ul. Świerkowej 65 w celu wzmocnienia integracji, poczucia estetyki wśród mieszkańców, docelowo uzyskania charakteru rekreacyjno-wypoczynkowo-edukacyjnego.

 

  1. Rewitalizacja terenu zielonego wraz z utworzeniem parku kieszonkowego na osiedlu mieszkaniowym Żytnia/Jana Kazimierza/Sobieskiego:

Projekt ma na celu rewitalizację zieleńca w centrum dużego osiedla bloków mieszkaniowych, poprzez stworzenie przestrzeni do codziennych spotkań i odpoczynku mieszkańców oraz bezpiecznego miejsca zabaw dla dzieci. W ramach projektu powstanie park kieszonkowy z nowymi nasadzeniami, alejki spacerowe i ławki dla wypoczywających. Istniejący plac zabaw zostanie przeniesiony w miejsce zapewniające bezpieczną zabawę dla dzieci, dając jednocześnie możliwość spokojnego wypoczynku pozostałych mieszkańców.

 

  1. Osiedlowy Zielony Zakątek – utworzenie kieszonkowego parku zabaw na os. Nowe Miasto w Zduńskiej Woli:

Projekt ma na celu rewitalizację terenów zielonych w bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy Wspólnoty Lokalnej Osiedla Nowe Miasto wraz z istniejącym placem zabaw, poprzez stworzenie przestrzeni do codziennych spotkań i odpoczynku mieszkańców osiedla oraz ciekawego miejsca zabaw dla dzieci. W ramach projektu powstanie mały park kieszonkowy z nowymi nasadzeniami drzew, krzewów, traw i bylin, utwardzonymi ścieżkami, małą architekturą, oświetleniem i monitoringiem.

 

Przeczytaj szczegółowe opisy projektów.

Inne komunikaty

Obwieszczenie

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Zduńska Wola w rejonie ulic: Paprockiej i Głównej oraz o rozpoczęciu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Zduńskowolanie wybrali prezydenta i radnych

Konrad Pokora został wybrany prezydentem Zduńskiej Woli na następną kadencję. Wygrał wybory w pierwszej turze z wynikiem 60,45 proc. Mieszkańcy Zduńskiej Woli wybrali także Radę Miasta Zduńska Wola.

Zadbaj o swojego pupila

Lecznica weterynaryjna przy ulicy Kościelnej rozpoczyna bezpłatne kastrowanie psów i kotów. Akcja startuje 4 kwietnia 2024 roku i potrwa do wyczerpania limitu

Przejdź do treści