Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych

Zaczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści mogą już rejestrować się na internetowym portalu, gdzie powinni złożyć swój wniosek o przyjęcie do pierwszej klasy nowej szkoły. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 potrwa do 21 maja.

Od poniedziałku, 22 kwietnia ósmoklasiści mogą już składać wnioski o przyjęcie do nowej szkoły. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025  w szkołach ponadpodstawowych w Zduńskiej Woli rozpoczęła się 22 kwietnia i potrwa do 21 maja. Odbywa się na portalu internetowym lodzkie.edu.com.pl.

Od 22 kwietnia kandydaci mogą się rejestrować na portalu. Czas na wybranie placówki, w której chcą się uczyć mają do a do 21 maja do godz. 12.

Następnie uczniów czeka egzamin ósmoklasisty, jaki będzie w tym roku przeprowadzony od 14 do 16 maja 2024 roku.

Od 3 do 9 lipca uczniowie muszą uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły o wyniki egzaminów i oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

15 lipca 2024 r. do godz. 12 szkoły opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym.

Informacje o zduńskowolskich szkołach i ich ofercie TUTAJ:

https://zdunskawola.pl/wp-content/uploads/2024/04/INFORMATOR_2024_2025.pdf

Szczegółowe zasady rekrutacji TUTAJ na stronie Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli

Inne komunikaty

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Ogłoszenie o naborze

Prezydent Miasta Zduńska Wola ogłasza nabór kandydatów na członków Rady Sportu w Zduńskiej Woli kadencji 2024 – 2029

Uwaga na oszustów na „Czyste powietrze”

Uwaga na oszustów powołujących się na współpracę z Urzędem Miasta Zduńska Wola. Przekonują do podpisania umowy, z której trudno się potem wyplątać, a jej zerwanie obwarowują wysoką karą. Miasto nie prowadzi żadnej takiej akcji.

Jak dotrzeć do swojego radnego?

Jak skontaktować się z miejskim radnym? Można to zrobić przez służbowy adres mailowy, jaki ma każdy radny Rady Miasta Zduńska Wola. W ten sposób sprawa mieszkańca dotrze bezpośrednio do jego przedstawiciela w samorządzie.

I sesja Rady Miasta Zduńska Wola

I sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 6 maja 2024 r. (poniedziałek) o godz. 13.00, w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli, Plac Wolności 26. Obrady będą transmitowane w Internecie.

Przejdź do treści