Rowerem trzy godziny za darmo!

Trzy pierwsze godziny użytkowania rowerów miejskich za darmo od dziś do niedzieli! To prezent dla zduńskowolan z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Miasto zachęca, by przesiadać się z samochodów na rowery lub do autobusów miejskich. MPK rozpoczął właśnie badanie opinii pasażerów.

Miejskich rowerów jest w Zduńskiej Woli dziewięćdziesiąt sześć. Zlokalizowane są w dwunastu stacjach, z których pojazd wypożycza się przez aplikację – sprawdź szczegółowe informacje na temat systemu rowerów miejskich. Na co dzień bezpłatnie można korzystać z wypożyczonego pojazdu przez 20 minut, ale z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju miasto wydłużyło ten czas do trzech godzin. Promocja trwa do 26 września br.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji (MPK) w Zduńskiej Woli postanowiło natomiast wykorzystać Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju do przeprowadzenia badań wśród pasażerów. W autobusach i na plakatach pojawiły się plakaty z kodem QR. Wystarczy na smartfonie uruchomić aparat i przyłożyć do kodu, a system otworzy stronę internetową z ankietą. Do pytań możesz przejść także ze strony internetowej urzędu. W specjalnie przygotowanej ankiecie mieszkańcy mogą odpowiedzieć na kilka prostych pytań.

Informacje zbierane od mieszkańców będą przekazywane do innowacyjnego systemu przygotowanego przez ukraiński Startup Revizion. System na bieżąco zbierane dane i poddaje je wnikliwej analizie. Urząd nie wydał na projekt ani złotówki. Za przygotowanie i obsługę aplikacji płaci Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zdobytą w ten sposób wiedzę MPK chce wykorzystać do podnoszenia jakości świadczonych usług.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju to kampania Komisji Europejskiej, która ma zwrócić uwagę na cele zrównoważonego rozwoju. Jednym z nich jest promocja komunikacji masowej i zeroemisyjnej. W tym roku termin Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju pokrywa się z Europejskim Tygodniem Mobilności.

POBIERZ ANKIETĘ

 

 

Inne artykuły

Cenowy skok na kasę basenów

Coraz mocniej galopującą inflację i drakoński skok cen energii elektrycznej odczuwa kryta pływalnia. Czy sześciokrotna podwyżka opłat za prąd spowoduje tymczasowe zamknięcie Zduńskiej Wody?

Dodatek nie tylko węglowy

Wysoki wzrost cen podstawowych produktów odczuwają domowe budżety zduńskowolan. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej wypłaci świadczenie pieniężne mieszkańcom, którzy swoje domy ogrzewają m.in. drewnem czy gazem LPG.

Głosujemy!

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim Zduńskiej Woli. Do przyszłorocznej edycji mieszkańcy zgłosili trzydzieści cztery projekty. Dwadzieścia trzy z nich spełniły wymogi formalne i merytoryczne.

Dla kogo mieszkania na Juliusza 5-9?

Znamy kryteria oceny wniosków o wynajem mieszkań w bloku, który powstaje na ulicy Juliusza 5-9. Budynek ma być gotowy do zamieszkania w pierwszej połowie 2023 roku.

83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Osiemdziesiąt trzy lata temu Związek Radziecki bez wypowiedzenia wojny dokonał napaści zbrojnej na Polskę. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Zlikwidujemy kolejne kopciuchy

Kamienica przy ulicy Getta Żydowskiego 7 zmieni się nie do poznania! Miasto zdobyło ponad 870 tys zł dofinansowania na jej remont. Oficyny zostaną ocieplone i podłączone do miejskiego ogrzewania. 

Przejdź do treści