Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Bądź czujny

Oszuści grasują w Zduńskiej Woli. Podają się za pracowników Urzędu Miasta, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz innych służb

Dochodzą do nas sygnały, że oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i próbują wyłudzić pieniądze. Przypominamy, że urzędnicy nie sprzedają oraz nie montują paneli fotowoltaicznych. Ponadto nie prowadzą domowych konsultacji związanych z wymianą starego kopciucha na nowe ekologiczne źródło ogrzewania – wszystkie spotkania odbywają się w Urzędzie Miasta.

Zadzwonił oszust. Co zrobić?

Powiadom o tym  Straż Miejską, nr tel. 43 823 29 45, 669 215 777 (po godz. 15:30) lub zadzwoń na alarmowy numer 112.

Jakie kontrole prowadzi Urząd Miasta i Straż Miejska?

• Prawidłowej segregacji nieczystości
• Gospodarowania nieczystościami płynnymi (szamba) – umowy na wywóz i jego częstotliwość
Jak rozpoznasz pracowników Urzędu i Straży Miejskiej?
• Funkcjonariusze Straży Miejskiej są umundurowani, przyjeżdżają oznaczonym samochodem wraz z miejskimi urzędnikami
• Pracownicy Urzędu oraz Strażnicy pokazują ważne upoważnienie, oraz legitymację służbową.

Metoda na „policjanta”

Mieszkanka osiedla Karsznice dała się nabrać oszustom „na policjanta” i wyrzuciła przez okno 50 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło W poniedziałek 11 marca 2024 roku. Oszuści próbowali szczęścia kilkukrotnie. Dzwonili do wielu seniorów w Zduńskiej Woli. Pięć osób nie dało się nabrać i rozłączyło rozmowy, zawiadamiając policję. Jedna kobieta nie zachowała czujności, dała się oszukać i wyrzuciła przez okno reklamówkę ze wszystkimi oszczędnościami.

Funkcjonariusze, nigdy nie proszą mieszkańców o żadne pieniądze! Jeżeli ktoś dzwoni, podając się za mundurowego i chce uzyskać pieniądze, natychmiast po zakończonej rozmowie skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji!

 

Inne komunikaty

Obwieszczenie

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta Zduńska Wola w rejonie ulic: Paprockiej i Głównej oraz o rozpoczęciu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Zduńskowolanie wybrali prezydenta i radnych

Konrad Pokora został wybrany prezydentem Zduńskiej Woli na następną kadencję. Wygrał wybory w pierwszej turze z wynikiem 60,45 proc. Mieszkańcy Zduńskiej Woli wybrali także Radę Miasta Zduńska Wola.

Zadbaj o swojego pupila

Lecznica weterynaryjna przy ulicy Kościelnej rozpoczyna bezpłatne kastrowanie psów i kotów. Akcja startuje 4 kwietnia 2024 roku i potrwa do wyczerpania limitu

Zieleń na jedno kliknięcie

Trwa trzecia edycja Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Opiniowanie projektów zgłoszonych przez mieszkańców trwa do 12 kwietnia br.

Przejdź do treści