Jesienią o jesieni życia

Seniorze, jeśli masz pomysł na zmiany w Zduńskiej Woli, zgłoś je podczas konsultacji organizowanych przez Zduńskowolską Radę Seniorów. Weź też udział w warsztatach i spotkaniach.

Powołana w zeszłym roku Zduńskowolska Rada Seniorów reprezentuje środowisko osób starszych. – Nasi seniorzy są ważną częścią zduńskowolskiej społeczności. Ich problemy czy ograniczenia stanowią dla nas impuls do zmian i przemyślenia na nowo miejskich przestrzeni. Chcemy, aby w Zduńskiej Woli wszyscy czuli się dobrze – mówi Konrad Pokora, prezydent miasta.

„Wysłuchamy każdego i poszukamy rozwiązań problemów” – to nazwa nowej inicjatywy Zduńskowolskiej Rady Seniorów, adresowana do osób w jesieni wieku. W większość czwartków do końca tego roku (z wyjątkiem 28 października, 11 listopada, 23 i 30 grudnia) radni dyżurować będą w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych przy Łaskiej 38. Zapraszają seniorów, którzy mają pomysły na rozwój miasta lub problemy i potrzebują pomocy w ich rozwiązaniu.

Do końca roku Zduńskowolska Rada Seniorów zorganizuje też warsztaty florystyczne i malarskie. Przed Bożym Narodzeniem dziadkowie i wnuczęta będą mogli wspólnie przygotować świąteczne stroiki. W programie znalazły się także spotkania z lekarzami różnych specjalności, policjantami i strażnikami miejskimi, a także ekspertami od cyberbezpieczeństwa. Szczegóły znajdziesz w terminarzu spotkań. Jeśli chciałbyś uczestniczyć w którymś z wydarzeń, zgłoś się z najmniej tygodniowym wyprzedzeniem do p. Marii Donat, przewodniczącej Zduńskowolskiej Rady Seniorów – zadzwoń na nr tel. 534 838 994 lub 605 894 977

Także urząd miasta stawia na aktywizację i integrację zduńskowolskich seniorów. Od dwóch lat realizuje projekt „60+ smart city”. Ostatnio seniorzy uczyli się wykorzystywania nowych technologii. Dowiedzieli się, jak przez internet załatwić sprawy urzędowe, jak używać edytorów tekstów i tworzyć grafiki komputerowe, a nawet jak założyć i prowadzić profile na Facebooku czy Instagramie oraz jak korzystać z komunikatorów internetowych. – Dzięki temu wielu z nich będzie mogło być trwale w kontakcie z dziećmi czy wnuczętami, również mieszkającymi za granicą – zaznacza prezydent Konrad Pokora. – Na zakończeniu warsztatów zobaczyłem zintegrowaną grupę seniorów, pełną zapału i planów na przyszłość. Oswojoną z nowoczesnymi technologiami, które poznawali z pomocą młodych wolontariuszy. To było niesamowite zobaczyć, jak wspólnie pilotują drony i robią przy ich pomocy zdjęcia oraz filmy – dodaje prezydent Pokora.

W Zduńskiej Woli od 14 lat funkcjonuje też Uniwersytet Trzeciego Wieku. Informację o jego działalności znajdziesz na stronie internetowej: https://www.mdk-zdunskawola.pl/uniwersytet-trzeciego-wieku/

TERMINARZ SPOTKAŃ

Inne artykuły

Przejdź do treści