Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zwiedzanie urzędu miasta z klasą

Drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Zduńska Wola. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli spotkały się z prezydentem miasta i dowiedziały jakimi sprawami zajmuje się samorząd.

Szkolna wycieczka odwiedziła we wtorek, 27 lutego, Urząd Miasta Zduńska Wola. Uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli z wychowawczynią Anetą  Antczak zwiedzali magistrat. Zajrzeli między innymi do gabinetu prezydenta Konrada Pokory, gdzie każdy mógł zasiąść w prezydenckim fotelu.

Dzieci pytały prezydenta o to dlaczego ma tak dużo papierów na biurku, a także skąd wzięły się puchary ustawione w gabinecie.  Interesowało uczniów także to, jak długo Konrad Pokora zajmuje prezydencki fotel w Zduńskiej Woli.

Dzieci na wycieczkę nie przyszły z pustymi rękoma. Niemal każdy drugoklasista przygotował specjalną laurkę. W kilku znalazły się także własnoręcznie narysowane portrety prezydenta miasta.

Szkolna wycieczka dowiedziała się także jak działa Urząd Miasta Zduńska Wola, z ilu składa się budynków i co robią dla mieszkańców miejscy urzędnicy.

Na szkolną wycieczkę w Urzędzie Miasta Zduńska Wola można umówić się przez sekretariat.

Inne artykuły

Zajęcia sportowe w weekendy. Miasto poszukuje animatorów

„Aktywny weekend” to nowa forma zajęć sportowych, jakie mają być organizowane na boiskach szkolnych w Zduńskiej Woli. Miasto ma ofertę dla osób, które chciałyby prowadzić w weekendy zajęcia sportowe na przyszkolnych obiektach sportowych.

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Przejdź do treści