Zmiany w pracy miejskich przedszkoli w wakacje

Publiczne przedszkola w Zduńskiej Woli będą zajmowały się dziećmi nie przez 10, a przez 11 miesięcy w roku. Zmiana dotyczy okresu wakacyjnego. Dotychczas wyznaczane były tylko dwa dyżurne przedszkola. Od najbliższych wakacji dzieci będą mogły chodzić w lipcu bądź w sierpniu do tego samego przedszkola co w ciągu całego roku szkolnego - wyjaśnia Czesław Rybka, wiceprezydent Zduńskiej Woli. W lipcu pracować będą: publiczne przedszkola numer 2, 4, 5, 6 i 9, a w sierpniu: publiczne przedszkola nr 3, 7, 10 i 11. Już dzisiaj można podpisać z przedszkolem umowę na dodatkowy, wakacyjny miesiąc.

 

Każdego roku wakacyjny dużur pełniły dwa różne przedszkola, zmieniające się w systemie rotacyjnym (wyłączając Publiczne Przedszkole nr 7 na Osiedlu Karsznice). Wiązało się to z ograniczoną liczbą miejsc. Dla dzieci oznaczało konieczność aklimatyzowania się do innego przedszkola, innej nauczycielki, nowych kolegów, a dla rodziców dowożenie do przedszkola bardziej oddalonego od domu.

Od najbliższych wakacji dzieci będą mogły chodzić w lipcu bądź w sierpniu do tego samego przedszkola co w ciągu całego roku szkolnego – wyjaśnia Czesław Rybka, wiceprezydent Zduńskiej Woli – w lipcu normalnie pracować będzie pięć przedszkoli, a w sierpniu 4 pozostałe. Dla dzieci i rodziców oznacza to jedenaście miesięcy w tym samym przedszkolu.

Ponieważ umowy podpisywane przez rodziców z przedszkolami na ten rok szkolny nie przewidywały jeszcze takiego rozwiązania, rodzice zainteresowani dodaktowym miesiącem w swoim przedszkolu muszą podpisać jeszcze jedną umowę. Przedszkola już rozpoczęły ich zawieranie. Ważne jest również, że opłatę za ten dodatkowy miesiąc należy wnieść z góry, tj. do 15 czerwca. W roku szkolnym 2016/2017 umowa standardowo będzie już obejmowała 11 miesięcy opieki nad dzieckiem.

Jeżeli nasze przedszkole nie pracuje w tym wakacyjnym miesiącu, który nas interesuje, dziecko można zapisać do jednego z przedszkoli czynnych w tym miesiącu.

Przedszkola, które będą pracowały w lipcu:

Publiczne Przedszkole nr 2, ul. Getta Żydowskiego 17a
Publiczne Przedszkole nr 4, ul. Żeromskiego 6
Publiczne Przedszkole nr 5, ul. Zielona 12
Publiczne Przedszkole nr 6, ul. Żytnia 19/23
Publiczne Przedszkole nr 9, ul. Złota 67

Przedszkola, które będą pracowały w sierpniu:

Publiczne Przedszkole nr 3, ul. Szadkowska 22a
Publiczne Przedszkole nr 7, ul. Kazimierza Kałużewskiego 1d
Publiczne Przedszkole nr 10, ul. Zielona 49
Publiczne Przedszkole nr 11, ul. Sieradzka 7.

Inne artykuły

Przejdź do treści