Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zimowe utrzymanie dróg w Zduńskiej Woli

Prognozy na weekend wskazują, że mogą wystąpić opady śniegu. IMGW zapowiada także ujemne temperatury w dzień. Mogą wystąpić trudne warunki na drogach. Zduńska Wola ma obowiązujące do końca roku umowy z firmami, które zajmują się zimowym utrzymaniem ulic.

Na zimowe utrzymanie dróg w Zduńskiej Woli umowy z wykonawcami obowiązują do 31 grudnia 2023 roku. Jeśli konieczne będzie odśnieżanie, są firmy których sprzęt wyjedzie na miejskie ulice.

Za zimowe utrzymanie miejskich ulic Zduńskiej Woli do końca roku odpowiadają:

  • Usługi Transportowo Komunalne Beata Kamola w części 1 (od ul. Łaskiej i Sieradzkiej na północ)
  • Zakład Usługowy DREWZEL Gabriel Skrzypczyński, Grzegorz Skrzypczyński w części 2 (od ul. Łaskiej i Sieradzkiej na południe)
  • Dromak Sp. z o.o. w części 3 (os. Karsznice).

Jednocześnie w Urzędzie Miasta Zduńska Wola trwa procedura wyłaniania firm, jakie zajmą się akcją zima w roku 2024.

Na terenie Zduńskiej Woli część ulic jest zarządzana przez powiat i odśnieżaniem ulic zajmuje się Powiatowy Zarząd  Dróg w Zduńskiej Woli. To dotyczy między innymi głównych ulic miasta: Łaskiej, Sieradzkiej, placu Wolności, Jana Kilińskiego, Szadkowskiej, Kościelnej, Jarosława Dąbrowskiego, Juliusza, Karsznickiej, Widawskiej i Złotej.

Jak prognozuje IMGW,  opady deszczu, jak i deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu wystąpią przede wszystkim w piątek i w nocy z piątku na sobotę.  W związku ze spadkiem temperatury i występowaniem mieszanych opadów, warunki na drogach będą trudne.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie całkowite i duże. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Na nizinach przybędzie 5 cm pokrywy śnieżnej. Na północy i wschodzie kraju na drogach i chodnikach będzie ślisko. Temperatura od –4°C na północnym wschodzie i –2°C na północy oraz Podhalu, około 0°C w centrum, do 3-4°C na zachodzie.

sobotę zachmurzenie duże. W centrum wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna od –1°C na wschodzie do 5°C na zachodzie.

niedzielę zachmurzenie przeważnie duże. W centrum kraju wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Od zachodu zacznie robić się cieplej. Temperatura od 0°C na północnym wschodzie do 10°C na zachodzie.

Inne artykuły

Dwa tygodnie na petycje mieszkańców

Mieszkańcy Zduńskiej Woli jeszcze przez dwa tygodnie mogą składać petycje przeciwko planom budowy spalarni odpadów. Do samorządu wpłynęły już trzy takie pisma. Miasto czeka na kolejne, by rozpatrzyć je wspólnie. Termin mija 14 grudnia.

Sukces Piotra Malika

Zduńskowolanin Piotr Malik uzyskał licencję trenerską UEFA A. Na co dzień trenuje drużynę U- 14 Widzewa Łódź

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Zduńska Wola na czele

UKS Akademia Zduńska Wola niepowstrzymana! Zduńskowolanki po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w lidze

Moto Mikołaje Dzieciom w Zduńskiej Woli

Grupa motocyklistów ze Zduńskiej Woli i okolic zorganizowała akcję Moto Mikołaje Dzieciom. Tradycyjnie motocykliści przygotowali upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach.

Rozmowy, które przenoszą góry

Inkubator Inicjatyw Społecznych przy ulicy Łaskiej 38 zaprasza na bezpłatne spotkania „Otwarty proces grupowy”. Prowadzi je psychoterapeutka Marta Balcerzak

Przejdź do treści