Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zielone projekty mieszkańców

Trzy ekologiczne projekty zgłoszone przez mieszkańców do Zielonego Budżetu przeszły pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną. Opiniowanie zgłoszonych wniosków startuje 22 marca br.

Sielankowy ogród, Rewitalizacja terenu zielonego wraz z utworzeniem parku kieszonkowego na osiedlu mieszkaniowym Żytnia/Jana Kazimierza/Sobieskiego, Osiedlowy Zielony Zakątek – utworzenie kieszonkowego parku zabaw na os. Nowe Miasto w Zduńskiej Woli – to te trzy przyrodnicze projekty zostaną poddane do oceny mieszkańców. 

Opiniowanie projektów startuje 22 marca br. Zduńskowolanie do 12 kwietnia mogą opiniować je na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. W tym roku do podziału w Zielonym Budżecie Zduńskiej Woli jest rekordowa kwota 400 tys. zł. Najwyżej ocenione projekty przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez miasto w 2025 roku.

Harmonogram konsultacji:

  • Zbieranie opinii od mieszkańców – od 22 marca do 12 kwietnia 2024 roku.
  • Ogłoszenie wyników konsultacji do 19 kwietnia 2024 roku.

Przeczytaj szczegółowe opisy projektów.

Inne artykuły

Zajęcia sportowe w weekendy. Miasto poszukuje animatorów

„Aktywny weekend” to nowa forma zajęć sportowych, jakie mają być organizowane na boiskach szkolnych w Zduńskiej Woli. Miasto ma ofertę dla osób, które chciałyby prowadzić w weekendy zajęcia sportowe na przyszkolnych obiektach sportowych.

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Wieczór z Wawrzynem w Ratuszu

„Wieczór z Wawrzynem” to pierwsza odsłona obchodów 40-lecia pracy Andrzeja Wawrzyniaka: muzyka, autora tekstów oraz instruktora w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Koncert odbył się w czwartek, 11 kwietnia.

Przejdź do treści