Zieleń w rękach mieszkańców

Miejska łąka kwietna, park kieszonkowy i kwiatowe kaskady – to tylko trzy z jedenastu pomysłów, które będą oceniane w tegorocznym Zielonym Budżecie. Zbieranie opinii startuje w pierwszy dzień czerwca.

Osiemnaście proekologicznych projektów mieszkańcy zgłosili do pierwszego w historii miasta Zielonego Budżetu. Jedenaście z nich spełnia kryteria formalne i zostanie poddanych ocenie. Przez cały czerwiec zduńskowolanie będą mogli wyrazić swoje opinie na ich temat. Na realizację najwyżej ocenionych urząd miasta przeznaczy co najmniej 200 tys. zł.

– Dziękuję mieszkańcom za podjęcie inicjatywy i zgłoszenie wielu ciekawych projektów – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Bardzo nam zależy, by włączyć zduńskowolan w proces tworzenia miasta przyjaznego przyrodzie – dodaje.

Urząd sukcesywnie inwestuje w tereny zielone. Na działce przy ulicy Sieradzkiej 31 powstał właśnie pierwszy w Zduńskiej Woli park kieszonkowy z nasadzeniami, wygodnymi ławkami i nowoczesnym oświetleniem. Wśród drzew i krzewów można też wypocząć na Pasażu Powstańców Śląskich, który przebudowano według wskazań mieszkańców.

Jakie projekty będą opiniowane przez mieszkańców?

 • „Zagospodarowanie przestrzeni przy ulicy Piwnej w formie parku kieszonkowego”
 • „Kwiatowe kaskady w Karsznicach”
 • „Park kieszonkowy pomiędzy restauracją McDonalds a sklepem Biedronka przy ulicy Łódzkiej i Stanisława Moniuszki”
 • „Zagospodarowanie Pasażu im. Janusza Kusocińskiego”
 • „Zielone osiedle Jana Pawła II”
 • „Łąka kwietna wokół kamienia upamiętniającego 70-lecia Koła Pszczelarzy w Zduńskiej Woli”
 • „Srebrna w kwiatach”
 • „Kwiaty na Frajszycy”
 • „Miejska łąką kwietna czyli „Kwietny róg obfitości”
 • „Domki dla owadów i poidełka dla ptaków”
 • „Domy dla ptaków”.

Jak wyrazić swoją opinię

Inne artykuły

Zgłosiłeś swój piec urzędnikom? Masz czas do końca czerwca!

Ponad 80 proc. właścicieli nieruchomości nie złożyło jeszcze deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków! Jeśli masz w domu piec, musisz to zrobić do 30 czerwca 2022 r. Niezależnie czy palisz w nim węglem, gazem czy pelletem. Jeśli przekroczysz termin, grozi ci mandat nawet 5000 zł.

Ruszamy na podbój świata

Zduńska Wola zaprezentuje się całemu światu! Miasto będzie aktywnym uczestnikiem World Urban Forum, największej na świecie konferencji o rozwoju miast. Impreza startuje dziś w Katowicach jako forum Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Prezydent po raz czwarty z absolutorium

Rada Miasta udzieliła prezydentowi absolutorium za zrealizowanie zeszłorocznego budżetu. – Pomimo kryzysów konsekwentnie idziemy do przodu – Konrad Pokora podsumowywał rok 2021.

Remontujemy chodniki

Kolejne chodniki w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Remonty ruszą na ośmiu ulicach.

Startuje Budżet Obywatelski 2023

Znów będzie więcej pieniędzy na pomysły mieszkańców. Wartość Budżetu Obywatelskiego wzrośnie do 1,1 mln zł. Od 4 lipca będzie można zgłaszać projekty – najwyżej ocenione urząd miasta zrealizuje w 2023 r.

Medaliści olimpijscy na wyciągnięcie ręki

Plejada medalistów w Zduńskiej Woli! W Pikniku Mistrzów Sportu udział wezmą utytułowani lekkoatleci, zapaśnicy, wioślarze, sztangiści i koszykarze. Będzie można spróbować swoich sił w tych dyscyplinach i zdobyć autografy mistrzów.

Przejdź do treści