Logo Miasta Zduńska Wola

Zieleń na jedno kliknięcie

Tylko do 30 czerwca trwa opiniowanie pomysłów zgłoszonych do Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Na realizację najciekawszych projektów urząd przeznaczy co najmniej 200 tys zł.

Zduńskowolanie do pierwszej edycji Zielonego Budżetu zgłosili osiemnaście proekologicznych projektów. Jedenaście z nich spełnia kryteria formalne i zostanie poddanych ocenie. Przez cały czerwiec na specjalnie przygotowanej stronie internetowej mieszkańcy mogą przedstawić swoją opinie na ich temat. Najwyżej ocenione inicjatywy zostaną zrealizowane przez urząd w przyszłym roku.

– Chcemy wspólnie z mieszkańcami budować zielona Zduńską Wolę. W przyszłym roku zabezpieczymy co najmniej 200 tys zł na realizację najlepiej ocenionych pomysłów – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Uruchomienie pierwszego Zielonego Budżetu nie przekreśla możliwości zgłoszenia przyrodniczych pomysłów do Budżetu Obywatelskiego, który wystartuje w wakacje – dodaje Pokora.

Urząd nieustannie inwestuje w zielone płuca miasta. Przebudowany Pasaż Powstańców Śląskich jest oazą zieleni z bujnymi nasadzeniami w centrum miasta. Przyrodniczą metamorfozę przeszła też działka przy ulicy Sieradzkiej 31. Powstał tam pierwszy w Zduńskiej Woli kieszonkowy park – idealne miejsce do odpoczynku.

Jakie projekty mogą opiniować mieszkańcy? 

 • „Zagospodarowanie przestrzeni przy ulicy Piwnej w formie parku kieszonkowego”
 • „Kwiatowe kaskady w Karsznicach”
 • „Park kieszonkowy pomiędzy restauracją McDonalds a sklepem Biedronka przy ulicy Łódzkiej i Stanisława Moniuszki”
 • „Zagospodarowanie Pasażu im. Janusza Kusocińskiego”
 • „Zielone osiedle Jana Pawła II”
 • „Łąka kwietna wokół kamienia upamiętniającego 70-lecia Koła Pszczelarzy w Zduńskiej Woli”
 • „Srebrna w kwiatach”
 • „Kwiaty na Frajszycy”
 • „Miejska łąką kwietna czyli „Kwietny róg obfitości”
 • „Domki dla owadów i poidełka dla ptaków”
 • „Domy dla ptaków”

Jak wyrazić swoją opinię

Oddaj swój głos przez stronę internetową: https://zdunskawola.pl/zielony-budzet/opiniuj/

Formularz dostępny będzie tylko do 30 czerwca 2022 roku.

Inne artykuły

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści