Zieleń na jedno kliknięcie

Tylko do 30 czerwca trwa opiniowanie pomysłów zgłoszonych do Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Na realizację najciekawszych projektów urząd przeznaczy co najmniej 200 tys zł.

Zduńskowolanie do pierwszej edycji Zielonego Budżetu zgłosili osiemnaście proekologicznych projektów. Jedenaście z nich spełnia kryteria formalne i zostanie poddanych ocenie. Przez cały czerwiec na specjalnie przygotowanej stronie internetowej mieszkańcy mogą przedstawić swoją opinie na ich temat. Najwyżej ocenione inicjatywy zostaną zrealizowane przez urząd w przyszłym roku.

– Chcemy wspólnie z mieszkańcami budować zielona Zduńską Wolę. W przyszłym roku zabezpieczymy co najmniej 200 tys zł na realizację najlepiej ocenionych pomysłów – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Uruchomienie pierwszego Zielonego Budżetu nie przekreśla możliwości zgłoszenia przyrodniczych pomysłów do Budżetu Obywatelskiego, który wystartuje w wakacje – dodaje Pokora.

Urząd nieustannie inwestuje w zielone płuca miasta. Przebudowany Pasaż Powstańców Śląskich jest oazą zieleni z bujnymi nasadzeniami w centrum miasta. Przyrodniczą metamorfozę przeszła też działka przy ulicy Sieradzkiej 31. Powstał tam pierwszy w Zduńskiej Woli kieszonkowy park – idealne miejsce do odpoczynku.

Jakie projekty mogą opiniować mieszkańcy? 

 • „Zagospodarowanie przestrzeni przy ulicy Piwnej w formie parku kieszonkowego”
 • „Kwiatowe kaskady w Karsznicach”
 • „Park kieszonkowy pomiędzy restauracją McDonalds a sklepem Biedronka przy ulicy Łódzkiej i Stanisława Moniuszki”
 • „Zagospodarowanie Pasażu im. Janusza Kusocińskiego”
 • „Zielone osiedle Jana Pawła II”
 • „Łąka kwietna wokół kamienia upamiętniającego 70-lecia Koła Pszczelarzy w Zduńskiej Woli”
 • „Srebrna w kwiatach”
 • „Kwiaty na Frajszycy”
 • „Miejska łąką kwietna czyli „Kwietny róg obfitości”
 • „Domki dla owadów i poidełka dla ptaków”
 • „Domy dla ptaków”

Jak wyrazić swoją opinię

Oddaj swój głos przez stronę internetową: https://bit.ly/3MXIc57

Formularz dostępny będzie tylko do 30 czerwca 2022 roku.

Inne artykuły

Zgłosiłeś swój piec urzędnikom? Masz czas do końca czerwca!

Ponad 80 proc. właścicieli nieruchomości nie złożyło jeszcze deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków! Jeśli masz w domu piec, musisz to zrobić do 30 czerwca 2022 r. Niezależnie czy palisz w nim węglem, gazem czy pelletem. Jeśli przekroczysz termin, grozi ci mandat nawet 5000 zł.

Ruszamy na podbój świata

Zduńska Wola zaprezentuje się całemu światu! Miasto będzie aktywnym uczestnikiem World Urban Forum, największej na świecie konferencji o rozwoju miast. Impreza startuje dziś w Katowicach jako forum Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Prezydent po raz czwarty z absolutorium

Rada Miasta udzieliła prezydentowi absolutorium za zrealizowanie zeszłorocznego budżetu. – Pomimo kryzysów konsekwentnie idziemy do przodu – Konrad Pokora podsumowywał rok 2021.

Remontujemy chodniki

Kolejne chodniki w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Remonty ruszą na ośmiu ulicach.

Startuje Budżet Obywatelski 2023

Znów będzie więcej pieniędzy na pomysły mieszkańców. Wartość Budżetu Obywatelskiego wzrośnie do 1,1 mln zł. Od 4 lipca będzie można zgłaszać projekty – najwyżej ocenione urząd miasta zrealizuje w 2023 r.

Medaliści olimpijscy na wyciągnięcie ręki

Plejada medalistów w Zduńskiej Woli! W Pikniku Mistrzów Sportu udział wezmą utytułowani lekkoatleci, zapaśnicy, wioślarze, sztangiści i koszykarze. Będzie można spróbować swoich sił w tych dyscyplinach i zdobyć autografy mistrzów.

Przejdź do treści