Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zduńskowolanki wciąż niepokonane

Siatkarki UKS As Zduńska Wola kontynuują dobrą passę. W minioną sobotę we własnej hali pokonały UKS Ozorków

Zduńskowolanki kontynuują swój zwycięski pochód przez trzecią ligę. W minioną sobotę pokonały 3:1 drużynę z Ozorkowa. Był to pierwszy mecz zduńskowolanek we własnej hali w 2024 roku. Siatkarki z kompletem punktów na koncie są niekwestionowanym liderem w tabeli.

Pierwszy set rozpoczął się zdecydowaną przewagą zduńskowolanek, które wygrały go 25:17. Jednak zawodniczki z Ozorkowa nie zamierzały się poddawać i w drugim secie odwróciły losy spotkania na swoją korzyść. W trzecim i czwartym secie zawodniczki ze Zduńskiej Woli zaprezentowały swoją siłę i mecz zakończył się 3:1.

Wiosenne malowanie pasów

W najbliższych dniach w centrum Zduńskiej Woli prowadzone będą prace przy oznakowaniu poziomym. Na ulicach i skrzyżowaniach zarządzanych przez powiat zduńskowolski malowane są pasy.

Konkurs „Mistrz Ortografii”

Rozstrzygnięto VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas Trzecich „Mistrz Ortografii”, jaki został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 9 z oddziałami integracyjnymi w Zduńskiej Woli. Laureaci odebrali nagrody i uzyskali tytuły mistrzowskie.

Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa. To rocznica zakończenie wojny w Europie i zwycięstwa aliantów nad Niemcami hitlerowskimi w II wojnie światowej.

Tydzień bibliotek w Zduńskiej Woli

Obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczynają się w czwartek, 9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli. Tydzień Bibliotek w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.