Sadzimy nowe drzewa

Zduńska Wola została wyróżniona w programie Polska Stolica Recyklingu. Jego organizatorem jest Fundacja Odzyskaj Środowisko. Wspólnie zasadzimy sto dwanaście drzew.

W rywalizacji Polskiej Stolicy Recyklingu udział wzięło ponad osiemdziesiąt miast. Rywalizacji polegała na zbiórce elektrycznych odpadów. Mieszkańcy wrzucali je do czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny, ,elektroniczny i wyczerpane baterie. Zduńskowolanie oddali ponad 11 tys. kilogramów elektrycznych odpadów. Nagrodą w konkursie są nowe sadzonki drzew.

Program Polska Stolica Recyklingu jest realizowany w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Założeniem jego jest wzrost świadomości ekologicznej, edukacja i propagowanie właściwych postaw. Jest on skierowany do miast, szkół oraz instytucji kultury. Opiera się na nieszablonowej i praktycznej edukacji ekologicznej.

Czerwone pojemniki na elektrośmieci

Specjalne pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny oraz wyczerpane baterie w 2021 roku stanęły w dziesięciu lokalizacjach na terenie naszego miasta. Ułatwiają one pozbycie się elektrośmieci zalegających w domach. Zduńskowolanie mogą wrzucać do nich zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wyłącznie o wymiarze nieprzekraczającym 50 cm.

Gdzie w Zduńskiej Woli znajdziesz czerwone pojemniki na elektrośmieci?

Pojemniki na zużyty sprzęt elektroniczny stanęły w różnych miejscach w naszym mieście są to:

  • ulica Osmolińska 6;
  • ulica Wieniewskiego 1;
  • ulica Heleny Modrzejewskiej 4;
  • ulica Przejazd 4;
  • ulica Łódzka 12;
  • ulica Narwiańska – skrzyżowanie z ulicą Warcką;
  • ulica Zgody – skrzyżowanie z ulicą Wilczą;
  • ulica Żytnia – skrzyżowanie z ulicą Skrzetuskiego;
  • ulica Żurawia;

Inne artykuły

Ekologiczne zioła od Portugalczyków

Z okazji pierwszego dnia wiosny Portugalczycy przygotowali zduńskowolanom biodegradowalne doniczki z nasionami ziół. To początek kolejnego pilotażu zagranicznego startupu w Zduńskiej Woli.

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 23 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26. Przebieg obrad można śledzić w Internecie.

Po pierwsze: segreguj!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji przypominamy, co zrobić, aby zwiekszyć szanse na ponowne wykorzystanie produktów i zmniejszyć produkcję odpadów.

Oszustwo na węgiel

Węglowi oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i chcą wyłudzić pieniądze. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Stoimy po jasnej stronie

Wkrótce cała ulica Jasna dołączy do mapy utwardzonych dróg w Zduńskiej Woli. Na jej rozbudowę urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Kręcimy dla Zduńskiej Woli

W czerwcu startuje rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zduńska Wola dołącza do piątej edycji konkursu.

Przejdź do treści