Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zamknięte skrzyżowanie, objazdy autobusów

W związku z częściowym zamknięciem skrzyżowania ulic Łódzkiej i Getta Żydowskiego, zmieniła się trasa autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli.

Pasażerowie miejskich autobusów muszą liczyć się z utrudnieniami w związku z trwającą przebudową skrzyżowania ulic Łódzkiej oraz Getta Żydowskiego. Wyznaczono objazdy, które dotyczą autobusów linii nr 10 oraz nr 11. Przesunięto także część przystanków.

W związku z robotami drogowymi, jakie od 5 lutego prowadzone są na skrzyżowaniu ul. Getta Żydowskiego z ul. Łódzką, gdzie budowane jest rondo, do odwołania autobusy linii nr 10 oraz nr 11, będą jeździć zmienioną trasą.

Dla linii nr 10 objazd od pl. Wolności ul. – Sieradzką – Łódzką do Getta Żydowskiego – dalej trasa bez zmian.

Dla linii nr 11 – ulicami Getta Żydowskiego – Wodna – Opiesińska – Juliusza – plac Wolności – dalej trasa bez zmian.

Na czas wyznaczonych objazdów są także wyłączone albo przesunięte przystanki.  Nieczynne są przystanki autobusowe Getta Żydowskiego/Biedronka i Getta Żydowskiego/Wodna.

Przystanki zastępcze dla linii nr 10 przeniesiono z ul. Getta Żydowskiego  na przystanki Sieradzka KEN oraz Sieradzka Mostowa.
Przystanek zastępczy dla linii nr 11 z ul. Getta Żydowskiego/Wodna przeniesiony został o 50 m.

Inne artykuły

Nowe bloki przy Chełmońskiego

Dwa nowe bloki mieszkalne wybudowane będą na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. Jest już gotowa pełna dokumentacja i wydano pozwolenie na budowę. Samorząd wystąpił także o dofinansowanie do Banku Gospodarstwa Krajowego. To kolejnych 60 mieszkań w mieście.

Dziedzictwo niezłomnych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli. Uroczystości przy pomniku, Bieg Tropem Wilczym oraz wykład historyczny

Zwiedzanie urzędu miasta z klasą

Drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Zduńska Wola. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli spotkały się z prezydentem miasta i dowiedziały jakimi sprawami zajmuje się samorząd.

Rusza profilaktyczny program badania piersi

Niemal 1300 mieszkanek Zduńskiej Woli będzie mogło skorzystać z badań USG piersi finansowanych przez samorząd. Od 28 lutego będą prowadzone zapisy na badania. Program prowadzony będzie w przychodni miejskiej przy ul. Szadkowskiej.

Urząd szuka dyrektorów

Urząd szuka dyrektorków miejskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Kandydaci mogą zgłaszać się do 4 marca br.

Przejdź do treści