Program Ministerstwa Sportu i Turystki pod nazwą „Aktywna szkoła” zakłada, że w jego ramach prowadzone będą także zajęcia pod nazwą „Aktywny Weekend”. W Zduńskiej Woli do 17 kwietnia trwa nabór osób chętnych do ich prowadzenia na szkolnych boiskach. Osoby zainteresowane powinny zdecydować się do 17 kwietnia do godz. 15:30.
Zajęcia sportowe mają odbywać się na obiektach sportowych szkół podstawowych w Zduńskiej Woli w w soboty i niedziele przez co najmniej 6 godzin tygodniowo, maksymalnie przez 50 godzin miesięcznie. W lipcu i sierpniu zajęcia mogą się odbywać także od poniedziałku do piątku, a maksymalna liczba godzin zajęć dla szkoły może zostać zwiększona o dodatkowe 100 godzin miesięcznie.
Stawka wynagrodzenia dla osoby prowadzącej zajęcia zaproponowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki za 1 godzinę wynosi 60,00 zł brutto (brutto oznacza kwotę, w którą wlicza się składki opłacane przez zleceniodawcę oraz zleceniobiorcę).
Kandydaci, którzy chcieliby prowadzić zajęcia, powinni spełniać następujące warunki:
- być nauczycielem wychowania fizycznego lub przedstawicielem organizacji sportowej np. klubu, fundacji, stowarzyszenia, okręgowego związku sportowego lub polskiego związku sportowego lub być osobą dysponującą odpowiednim doświadczeniem;
- posiadać wiedzę, doświadczenie i umiejętności umożliwiające prowadzenie zajęć;
- być osobą niefigurującą w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.
Przed zawarciem umowy projektu trzeba przedstawić Informacją z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności za:
- przestępstwa określone w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego,
- przestępstwa określone w art. 189a (handel ludźmi) oraz art. 207 (znęcanie się) Kodeksu karnego,
- przestępstwa wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione, określone w przepisach prawa obcego.
W przypadku osób zamieszkujących w ciągu ostatnich 20 lat w innym państwie niż Rzeczpospolita Polska lub osób podsiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczpospolita Polska – przedstawienie Realizatorowi krajowemu informacji z rejestrów karnych tych państw uzyskiwaną do celów działalności zawodowej lub wolontariackiej związanej z kontaktami z dziećmi; a jeżeli takie państwo nie przewiduje wydawania informacji do celów działalności zawodowej lub wolontariackiej związanej z kontaktami z dziećmi – przedłożenia informacji z rejestru karnego tego państwa. W przypadku gdy prawo państwa, z którego ma być przedłożona informacja, nie przewiduje jej sporządzenia lub w danym państwie nie prowadzi się rejestru karnego, osoba, o której mowa w niniejszym punkcie, składa Realizatorowi krajowemu stosowne oświadczenie (zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (DZ.U. 2023 poz. 1304 ze zm.).
Do podstawowych zadań osoby prowadzącej zajęcia w ramach zadania należeć będzie:
- przygotowywanie miesięcznego harmonogramu zajęć sportowych ze wskazaniem terminów, godzin, rodzaju zajęć oraz grupy, do której są one kierowane (w szczególności z podziałem wiekowym),
- prowadzenie zajęć sportowych,
- prowadzenie dziennika zajęć,
- składanie comiesięcznego oraz rocznego raportu podsumowującego wykonywanie powierzonych zadań,
- angażowanie się w organizację turniejów i akcji społecznych inicjowanych lub objętych patronatem honorowym przez Ministra Sportu i Turystyki, jeśli te obejmują swoim zasięgiem obiekt, na którym będą odbywać się zajęcia.
Osoby zainteresowane powinny zdecydować się do 17 kwietnia do godz. 15:30. i skontaktować się z Katarzyną Bekalarczyk pod numerem telefonu 43 825 02 32.