»

Wygrana w Buczku

Drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Grzegorz Kaleta) pokonała zespół Orkana Buczek w meczu 32. kolejki 4. ligi łódzkie. Mecz odbyła się w niedzielę 2 czerwca na boisku w Buczku.

GKS ORKAN BUCZEK – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 3:5 (1:4)

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Jakub Piotrowski – Rafał Porada, Adrian Budka, Rafał Swędrowski, Filip Jaszczak – Patryk Kaczmarek (55′ Krzysztof Kowalski), Mikael Idzikowski (74′ Krzysztof Adamski), Grzegorz Kaleta (80′ Patryk Krymarys), Witold Kubiak – Radosław Pęciak, Adam Konieczny (86′ Wojciech Chmielewski)
Trener drużyny: Grzegorz Kaleta
Kierownik drużyny: Piotr Kaleta

ŻÓŁTE KARTKI:
Patryk Kaczmarek, Radosław Pęciak, Patryk Krymarys (Pogoń)
Michał Lewandowski (Orkan)

SĘDZIOWIE MECZU:
Konrad Bednarek (główny) – Tomasz Bieniek – Piotr Nita (asystenci) – WS Sieradz

RELACJA Z MECZU:
Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu drużyny Pogoni. Praktycznie wynik meczu został ustalony w pierwszej połowie meczu, kiedy zawodnicy Pogoni strzelili cztery bramki. Pierwsze dwa celne trafienia zanotował grający trener zespołu Pogoni Grzegorz Kaleta. Do przerwy jeszcze skutecznością wśród gości popisali się Mikael Idzikowski i Adam Konieczny, a jedyną bramkę w tej odsłonie meczu dla gospodarzy zdobył Michał Lewandowski.
Druga połowa meczu to spokojna gra drużyny gości, która w 85 minucie podwyższa prowadzenie po bramce strzelonej przez Filipa Jaszczaka. W doliczonym czasie gry brak koncentracji w zespole gości wykorzystali Łukasz Serafinowicz i Dominik Cukiernik strzelając bramki dla drużyny z Buczku.
Teraz przed drużyną Pogoni ostatni mecz w tym sezonie w roli gospodarza. Mecz z Wartą Działoszyn zostanie rozegrany w najbliższy piątek, a nie jak wcześniej planowano w sobotę.

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra w najbliższy piątek 7 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Warty Działoszyn.

Tekst: Krzysztof Kochelak

Bezpieczniej nad Kępiną

Przy ciekach wodnych i przy przepustach nad Kępiną pojawiły się nowe barierki. To urządzenia ustawione przez miasto, które mają poprawić bezpieczeństwo nad wodą.

Drzewa przy Grunwaldzkiej po pielęgnacji

Przy ulicy Grunwaldzkiej w Zduńskiej Woli Karsznicach drzewa przeszły zabiegi pielęgnacyjne. Lipy tworzące aleję wzdłuż ulicy zostały przycięte w ramach zadania finansowanego z zielonego budżetu Zduńskiej Woli.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zduńskiej Woli. We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Szkole Podstawowej nr 6.