»

Wilga Garwolin pokonana

Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Wojciech Stasiak) wygrała z zespołem Wilgi Garwolin mecz XX kolejki 2. ligi kobiet. "Pogonistki" w drugiej połowie meczu przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i przywiozły trzy punkty do Zduńskiej Woli. Spotkanie odbyło się w niedzielę 2 czerwca na Stadionie w Garwolinie.

WILGA GARWOLIN – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 2:4 (1:2)

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Weronika Sobczak – Julia Szymczak, Aleksandra Konieczna, Weronika Góra, Weronika Tosik – Julita Augustyniak Martyna Kowalska, Martyna Szymczak, Patrycja Okoń – Julita Torzewska, Justyna Kubik
Trener drużyny: Wojciech Stasiak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

RELACJA Z MECZU:
Pierwsza bramka w meczu padła już w 4. minucie dla drużyny Pogoni po strzale bezpośrednio z rzutu rożnego wykonywanym przez Patrycję Okoń. W 11. minucie po podaniu Julity Torzewskiej w dobrej sytuacji znalazła się Julita Augustyniak, ale piłka po jej strzale poszybowała nad poprzeczką bramki gospodarzy. W 25. minucie piłkarki z Garwolina zdobyły wyrównującą bramkę po strzale Karoliny Matysek i błędzie bramkarki Pogoni. W ostatniej minucie pierwszej odsłony meczu katastrofalny błąd popełniła bramkarka Wilgi, która po podaniu od koleżanki nie trafiając nogą w piłkę pomogła objąć ponownie prowadzenie w tym meczu zespołowi Pogoni.

Początek drugiej połowy meczu to przewaga zespołu gospodarzy i strzelona bramka dająca remis po rzucie wolnym wykonywanym przez Aleksandrę Zach. Jednak ostatnie dwa słowa w tym meczu należały do „Pogonistek”. W 67. minucie po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Martynę Kowalską, piłkę odbija przed siebie bramkarka z Garwolina, a skuteczną dobitką popisuje się Justyna Kubik. W 79. minucie po podaniu Weroniki Tosik najładniejszą bramkę w całym meczu po strzale z 20 metrów zdobywa Julita Torzewska i ustala końcowy wynik tego spotkania.

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra w najbliższą niedzielę 9 czerwca o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem ULKS MOSiR Sieradz.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak

Zduńska Wola najlepsza w województwie

Na pierwszym miejscu w województwie łódzkim znalazła się Zduńska Wola pod względem wykorzystania przez mieszkańców pieniędzy z programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy Zduńskiej Woli coraz chętniej korzystają z dotacji i wyróżniają się tym na tle innych miast.