Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

„Wesoła Trójeczka” z unijnym dofinansowaniem

Ponad 660 tys. zł dofinansowania na projekt edukacyjny dostanie przedszkole "Wesoła Trójeczka" przy ul. Szadkowskiej w Zduńskiej Woli. Wsparcie z Unii Europejskiej będzie przeznaczone na wyposażenie i zajęcia edukacyjne.

Miasto pozyskało unijne dofinansowanie na projekt „Wsparcie edukacji przedszkolnej w Publicznym Przedszkolu nr 3 „Wesoła Trójeczka” w Zduńskiej Woli”. To 668 tys. zł na dodatkowe zajęcia edukacyjne, a także na wyposażenie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Projekt będzie realizowany przez Publiczne Przedszkole nr 3 „Wesoła Trójeczka” przy ul. Szadkowskiej w Zduńskiej Woli. Dofinansowanie przyznane zostało w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

Celem projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości edukacji przedszkolnej dla 150 dzieci, w tym 3 dzieci z niepełnosprawnościami. Przewiduje między innymi dostosowanie i wyposażenie miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Dzięki udziałowi w projekcie Publiczne Przedszkole nr 3 zyska nowe wyposażenie sal, które zostaną dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Utworzona zostanie salka doświadczania świata.

Projekt ma także na celu rozszerzenie oferty nauczania o zajęcia dodatkowe wyrównujące szanse edukacyjne dzieci, które najbardziej potrzebują wsparcia. Ponadto będzie możliwość podnoszenia kompetencji zawodowych 12 nauczycieli.

Wartość projektu to 742 302,50 zł, w tym dofinansowanie 668 072,25 zł. Projekt będzie realizowany od maja 2024 do kwietnia 2026 r.

Inne artykuły

Zajęcia sportowe w weekendy. Miasto poszukuje animatorów

„Aktywny weekend” to nowa forma zajęć sportowych, jakie mają być organizowane na boiskach szkolnych w Zduńskiej Woli. Miasto ma ofertę dla osób, które chciałyby prowadzić w weekendy zajęcia sportowe na przyszkolnych obiektach sportowych.

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Przejdź do treści