Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

W krainie obiektywu

Historie ukryte za obiektywem. Miejski Dom Kultury „Ratusz” zaprasza na wernisaż najnowszej kolekcji zdjęć Jakuba Kowalczyka

Wystawa „Pierwsza podróż” to nie tylko zbiór fotografii, ale także opowieść o osobistej podróży Jakuba przez świat sztuki fotograficznej. Jego prace to nie tylko obrazy, ale przede wszystkim emocje uchwycone w kadrze. Od chwili pierwszego naciśnięcia spustu migawki, każde zdjęcie jest dla niego nie tylko obrazem, ale także historią, która musi zostać opowiedziana.

– Gdy tylko opanowałem podstawy fotografii, szczególnie zainteresowało mnie robienie portretów. Często zdarzało mi się zabierać znajomych na sesje zdjęciowe, żeby się podszkolić. Po paru latach poczułem, że potrzebuję poszukać głębiej tego, co chcę tworzyć – Jakub Kowalczyk.

Wernisaż wystawy fotografii Jakuba Kowalczyka pt. „Pierwsza podróż” odbędzie się 9 lutego 2024 roku o godzinie 18.00 w foyer MDK Ratusz na I piętrze.

Inne artykuły

Nowe bloki przy Chełmońskiego

Dwa nowe bloki mieszkalne wybudowane będą na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. Jest już gotowa pełna dokumentacja i wydano pozwolenie na budowę. Samorząd wystąpił także o dofinansowanie do Banku Gospodarstwa Krajowego. To kolejnych 60 mieszkań w mieście.

Dziedzictwo niezłomnych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli. Uroczystości przy pomniku, Bieg Tropem Wilczym oraz wykład historyczny

Zwiedzanie urzędu miasta z klasą

Drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Zduńska Wola. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli spotkały się z prezydentem miasta i dowiedziały jakimi sprawami zajmuje się samorząd.

Rusza profilaktyczny program badania piersi

Niemal 1300 mieszkanek Zduńskiej Woli będzie mogło skorzystać z badań USG piersi finansowanych przez samorząd. Od 28 lutego będą prowadzone zapisy na badania. Program prowadzony będzie w przychodni miejskiej przy ul. Szadkowskiej.

Urząd szuka dyrektorów

Urząd szuka dyrektorków miejskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Kandydaci mogą zgłaszać się do 4 marca br.

Przejdź do treści