Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Miasto konsekwentnie realizuje program utwardzania miejskich gruntówek. – Mimo szalejących cen materiałów budowlanych i usług to działamy zgodnie z planem, który ustaliliśmy wspólnie z mieszkańcami – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Do mapy wyremontowanych dróg dołączyły już ulice Nadziei ,Lniana i sięgacze przy Braterskiej. Ciężki sprzęt wjechał właśnie na ulicę Serdeczną, Pokoju i Jedności. Drogowcy jeszcze w tym roku położą nowy asfalt na ulicy Przyjaźni.

Inwestycję wykonuje firma Zakład Usług Komunalnych Barbara Pabich ze Zduńskiej Woli. Zgodnie z warunkami umowy na zakończenie remontu ma czas do końca roku. Koszt przebudowy to blisko milion zł.

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Węglowi oszuści

Wysokie ceny i słaba dostępność węgla to okazja dla oszustów. Podszywają się oni pod miejskich urzędników i żądają zapłaty za surowiec. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Przejdź do treści