Logo Miasta Zduńska Wola

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli zakończył rok akademicki

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli zakończył kolejny rok akademicki. Słuchacze UTW podsumowali roczne działania podczas uroczystości w poniedziałek, 5 czerwca.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli zakończyli kolejny rok akademicki podczas uroczystości w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz.

Dla kończących zajęcia w roku akademickim 2022/2023 przygotowano liczne atrakcje. To między innymi pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Zofii Załęckiej i Antoniego Krajewskiego.
Zosia i Antek posiadają najwyższą międzynarodową klasę taneczną – S. Są reprezentantami Kadry Polski Federacji Tańca Sportowego. W marcu tego roku zostali II Wicemistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich do lat 21. Należy też do nich 3 lokata wśród najlepszych par w kraju w kategorii wiekowej do lat 21. Będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata 7 październiku 2023 r.  w Brnie w Czechach.

Przygotowano także spektakl zatytułowany „Czar słowa, czar dźwięku”, jaki wystawiła sekcja teatralna UTW w składzie: Aleksandra Buchowicz, Urszula Owczarek, Jadwiga Ziółkowska, Czesława Lewandowicz, Jadwiga Guć, Leszek Lewi przy udziale zespołu wokalnego ,,Rezonans” w składzie: Marta Jachowicz, Magdalena Pietrzak, Olga Bilińska, Patrycja Piotrowska, Paulina Pacholak, Joanna Turkiewicz.

Przedstawienie teatralno-wokalne wyreżyserowali Edyta Kulda, opiekun sekcji teatralnej i Witold Furmańczyk, instruktor wokalny, opiekun zespołu ,,Rezonans”.

Zarząd UTW w Zduńskiej Woli na scenie odbierał także gratulacje i podziękowania. Składali  je zaproszeni na uroczystość przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Starosta Zduńskowolski Hanna Iwaniuk, Prezydent Miasta Zduńska Wola Konrad Pokora, Prezes Zarządu UTW w Łasku  Aleksandra Tarnowska oraz dyrektor MDK w Zduńskiej Woli Paweł Perdek.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli powstał w 2007 roku, jako odpowiedź na rodzącą się potrzebę edukacji osób starszych, które zakończyły już pracę zawodową, a pragnęły poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać zainteresowania.

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa przy Miejskim Domu Kultury od 2009 roku. Początkowo w zajęciach uczestniczyło 80 osób.

W tym roku z oferty zajęć zduńskowolskiego UTW skorzystało 195. seniorów. Podstawową formą działalności są wykłady. Zduńskowolscy słuchacze rozwijają również swoje pasje w wielu sekcjach zainteresowań. Uczęszczają do sekcji: informatycznej, fotograficznej, tanecznej, wokalnej, manualno-artystycznej, plastycznej i filmowej. Korzystają z zajęć rehabiltacyjno-ruchowych, z basenu, z nordic-walking. Uczą się języka angielskiego i włoskiego.

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści