Tydzień bibliotek – Biblioteka inspiruje

Od 8 do 15 maja trwać będzie XIII edycja ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. Jej głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Zduńskowolska książnica zorganizowała z tej okazji spotkania z autorami słowa pisanego.

10 maja w sali kameralnej Zduńskowolskiego Centrum Integracji RATUSZ odbędzie się spotkanie z Szymonem Hołownią, publicystą, dziennikarzem i autorem książek. Hołownia publikował m. in. w Rzeczpospolitej, Newsweek Polska, Tygodniku Powszechnym, był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv. Szerszemu gronu odbiorców znany jest jako współprowadzący programu telewizyjnego Mam Talent.
Początek spotkania o godz. 19, wstęp wolny.

11 maja w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej na 1. piętrze budynku przy ul. Łaskiej 12 odbędą się warsztaty dla dzieci z Joanną M. Chmielewską, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i dorosłych. Jej książka p.t. „Neska i srebrny talizman” była nominowana do nagrody Książka Roku 2011. Natomiast „Niebieska niedźwiedzica” została uznana przez czytelników za Najlepszą Książkę Dziecięcą. Autorka prowadzi warsztaty twórczego pisania dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Początek spotkania o godz. 11, wstęp wolny.

13 maja również w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Łaskiej 12 będzie miało miejsce spotkanie z Tomaszem Pohlem. Zduńskowolanin „z wyboru”, poeta, eseista, autor tekstów piosenek, prozaik, publicysta, zaprasza na spotkanie dotyczące literatury w które wprowadzi inny zduńskowolski autor, poeta Tadeusz Zawadowski.  
Początek spotkania o godz. 18, wstęp wolny.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2016 brzmi „Biblioteka inspiruje”.

Inne artykuły

Przejdź do treści