»

Trzecie zwycięstwo Akademii

Trzecie zwycięstwo z rzędu i miejsce na szczycie tabeli. Zduńskowolanki wygrały kolejne spotkanie

Zduńskowolskie siatkarki nie pozostawiają suchej nitki na swoich rywalkach. Zawodniczki UKS As rozegrały w piątek trzecie ligowe spotkanie. Siatkarki we własnej hali wygrały 3:1 z Prosną Wieruszów.

W pierwszych dwóch setach zduńskowolanki pewnie zwyciężyły. W trzecim musiały uznać wyższość drużyny z Wieruszowa. Wszystko rozegrało się w czwartym secie, w którym zawodniczki Akademii wygrały do 18. Po trzech kolejkach zduńskowolanki zajmują pierwsze miejsce w tabeli z kompletem punków. Następny mecz UKS As rozegra we własnej hali 10 listopada z GLKS Reaktywacja Drużbice.

Konkurs „Mistrz Ortografii”

Rozstrzygnięto VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas Trzecich „Mistrz Ortografii”, jaki został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 9 z oddziałami integracyjnymi w Zduńskiej Woli. Laureaci odebrali nagrody i uzyskali tytuły mistrzowskie.

Narodowy Dzień Zwyciestwa

8 maja obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa. To rocznica zakończenie wojny w Europie i zwycięstwa aliantów nad Niemcami hitlerowskimi w II wojnie światowej.

Tydzień bibliotek w Zduńskiej Woli

Obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczynają się w czwartek, 9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli. Tydzień Bibliotek w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.