Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

XXIV Targi Edukacyjne Szkół Ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Zduńskowolski zorganizowano w piątek 12 kwietnia. W sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli powiatowe placówki starały się jak najlepiej zaprezentować uczniom ósmych klas. Przed nimi bowiem czas wyboru szkoły średniej.

Ósmoklasiści wkrótce będą musieli zdecydować się na nową szkołę. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 rozpoczyna się 22 kwietnia i potrwa do 21 maja. Odbywa się na portalu internetowym lodzkie.edu.com.pl.

Można się na nim rejestrować od 22 kwietnia, a wybrać szkołę trzeba do 21 maja do godz. 12. Następnie uczniów czeka egzamin ósmoklasisty, jaki będzie w tym roku przeprowadzony od 14 do 16 maja 2024 roku. Od 3 do 9 lipca uczniowie muszą uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły o wyniki egzaminów i oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. 15 lipca 2024 r. do godz. 12 szkoły opublikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym.

Informacje o zduńskowolskich szkołach i ich ofercie TUTAJ:

https://zdunskawola.pl/wp-content/uploads/2024/04/INFORMATOR_2024_2025.pdf

Placówki, które prezentowały się podczas targów edukacyjnych w Zduńskiej Woli:

 • I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli,
 • II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli,
 • Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli,
 • Zespół Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli,
 • Zespół Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli,
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach,
 • Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli,
 • Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zduńskiej Woli,
 • Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli,
 • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Zduńskiej Woli,
 • Szkoła Policealna nr 5 w Zduńskiej Woli.

Szczegółowe zasady rekrutacji TUTAJ na stronie Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli

Inne artykuły

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści