Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Szlak pamięci

W hołdzie bohaterom. Muzeum Historii Miasta zaprasza na wykład „ Armia Krajowa w Zduńskiej Woli. Ostatnie miesiące przed zajęciem miasta przez Armię Czerwoną”

W tej opowieści tkwi cała paleta ludzkich emocji: odwaga, determinacja, poświęcenie. To opowieść o tym, jak zwykli ludzie stawali w obliczu niesprawiedliwości i walczyli o wolność. Wykład ten nie tylko odsłoni kulisy ostatnich miesięcy przed nadejściem Armii Czerwonej, ale także przybliży nam bohaterów, których imiona mogłyby zginąć w mrokach historii.

Wykład „ Armia Krajowa w Zduńskiej Woli. Ostatnie miesiące przed zajęciem miasta przez Armię Czerwoną” odbędzie się 14 lutego br. o godzinie 17:00 w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola przy ulicy Stefana Złotnickiego 7.  Wstęp wolny.

 

Inne artykuły

Dotacja na oczyszczenie Kępiny

Zduńska Wola otrzyma pieniądze na nowatorską metodę renowacji zbiornika Kępina. Prawie 150 tys. zł dotacji zostanie przeznaczone na biologiczne oczyszczenie i odnowę ekosystemu w akwenie.

Nowe bloki przy Chełmońskiego

Dwa nowe bloki mieszkalne wybudowane będą na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. Jest już gotowa pełna dokumentacja i wydano pozwolenie na budowę. Samorząd wystąpił także o dofinansowanie do Banku Gospodarstwa Krajowego. To kolejnych 60 mieszkań w mieście.

Dziedzictwo niezłomnych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli. Uroczystości przy pomniku, Bieg Tropem Wilczym oraz wykład historyczny

Zwiedzanie urzędu miasta z klasą

Drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Zduńska Wola. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli spotkały się z prezydentem miasta i dowiedziały jakimi sprawami zajmuje się samorząd.

Rusza profilaktyczny program badania piersi

Niemal 1300 mieszkanek Zduńskiej Woli będzie mogło skorzystać z badań USG piersi finansowanych przez samorząd. Od 28 lutego będą prowadzone zapisy na badania. Program prowadzony będzie w przychodni miejskiej przy ul. Szadkowskiej.

Przejdź do treści