Szukaj

Spotkanie z twórczością Wisławy Szymborskiej

W roku Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki i noblistki, zduńskowolanie zorganizowali spotkanie zatytułowane "Zagadki egzystencjalne w twórczości Wisławy Szymborskiej”.

100-lecie urodzin polskiej noblistki, w roku ustanowionym przez Sejm rokiem Wisławy Szymborskiej w Zduńskiej Woli uczczono spotkaniem zatytułowanym „Zagadki egzystencjalne w twórczości Wisławy Szymborskiej”.

Poetyckie, nostalgiczne spotkanie  z książką, poezją i teatrem odbyło się w Kawiarni „Literackiej” w Miejskim Domu Kultury „Ratusz” w Zduńskiej Woli.

Aktorzy „Teatru po godzinach” wraz z Edytą Kuldą, goście z zaprzyjaźnionych instytucji kultury i urzędów, poeci z Sieradza i Szadku oraz Członkowie Klubu Literackiego „Topola”  prezentowali wiersze polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej.

– „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej”, to trzydzieści wierszy czytanych przez poetów, młodzież i nauczycieli oraz jeden przez autorkę – nagranie odtworzone plus cztery śpiewane wiersze między innymi przez Zbigniewa Zamachowskiego z muzyką Zbigniewa Preisnera – mówi Anna Andrych, zduńskowolska poetka, Topolanka, inicjatorka spotkania.

fot. Daria Wojciechowska

Inne artykuły

Co się będzie działo w Zduńskiej Woli?

Pierwsze wydarzenia Dni Zduńskiej Woli już w tym tygodniu. Koncertowa część obchodów to między innymi polski hip-hop oraz Alternatywna Zduńska Wola. Ciekawe propozycje ma także kino w Ratuszu.

Dotacja dla aktywnych seniorów

Zduńskowolscy seniorzy będą mogli skorzystać z zajęć rekreacyjno – ruchowych dzięki dotacji z województwa łódzkiego. Miasto uzyskało dofinansowanie w ramach działania „Aktywny Senior”.

Młodzieżowa Rada Miasta na sesji

Młodzi zduńskowolscy radni zabrali się na przedwakacyjnej sesji. Młodzieżowa Rada Miasta Zduńska Wola obradowała w Miejskim Domu Kultury Ratusz.

Strefa Inicjatyw Społecznych po raz trzeci

Po raz trzeci w Zduńskiej Woli osoby i instytucje działające na rzecz lokalnej społeczności będą miały okazję pochwalić się swoją pracą w Strefie Inicjatyw Społecznych. Zostanie zorganizowana w piątek, 12 czerwca, przy ul. Łaskiej 38.

Konsultacje miejskiej mobilności

Do piątku, 12 czerwca 2026 roku, mieszkańcy mogą wypowiadać się w sprawie planu zrównoważonej mobilności miejskiej. Wnioski i uwagi można zgłaszać podczas konsultacji społecznych.

Przejdź do treści