Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Dostojna jubilatka urodziła się 18 listopada 1922 r. w miejscowości Dzierlin pod Sieradzem. W czasie okupacji została wywieziona na przymusowe roboty do Niemiec. Po zakończeniu drugiej wojny światowej wróciła do Polski i zamieszkała wraz z rodzicami w Zduńskiej Woli.

– Jestem mamą pięciorga dzieci. Aktualnie mam ośmioro wnuków, szesnaścioro prawnuków, a także troje praprawnuków  – opowiada Cecylia Michalak.

– Z okazji doniosłego jubileuszu setnych urodzin proszę przyjąć wyrazy uznania i podziękowania za owoce minionych lat. Składam najlepsze życzenia dobrego zdrowia, radosnych chwil w otoczeniu rodziny i przyjaciół oraz pięknej jesieni życia – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

 

Fot. Karolina Michalak

 

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Węglowi oszuści

Wysokie ceny i słaba dostępność węgla to okazja dla oszustów. Podszywają się oni pod miejskich urzędników i żądają zapłaty za surowiec. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Wybudowaliśmy pumptrack

Rowerowe szaleństwo w Zduńskiej Woli. Zakończyła się budowa pumptracku. Potrzebę jego wybudowania zgłosili młodzi mieszkańcy.

Przejdź do treści