Ruszyły rowerowe patrole

Miejscy strażnicy wyjechali na rowerowe patrole. Będą pilnować porządku na Kępinie, zieleńcach i w Lesie Paprockim. Rozpoczynają też akcję znakowania rowerów mieszkańców.

Zaczął się czas pikników, wieczornych spacerów i aktywności fizycznej na dworze. Dostosowujemy do tego naszą pracę i wysyłamy w Zduńską Wolę rowerowe patrole – mówi Zbigniew Szulada, Komendant Straży Miejskiej. Strażnicy na rowerach dojadą tam, gdzie samochodem byłoby trudno. Będą patrolować Kępinę, Las Paprocki, osiedlowe uliczki, skwery i miejskie zieleńce.

Straż Miejska zachęca też rowerzystów do oznakowania swoich pojazdów. To usługa bezpłatna. Niezmywalny, wygrawerowany kod i rejestracja roweru w bazie utrudniają złodziejom sprzedaż kradzionego pojazdu. Gdzie i kiedy możesz oznaczyć swój rower? Szczegóły pod tekstem.

– Dostosowujemy się do potrzeb mieszkańców i ciągle się zmieniamy – przyznaje komendant Szulada. Przypomina, że w szczycie pandemii koronawirusa rozdawali maseczki w szkołach i miejscach publicznych, dowozili mieszkańców na szczepienia, a jeden z samochodów zbierał wymazy do badań.

Jak oznaczyć swój rower indywidualnym kodem i zarejestrować go w bazie?

  • Zadzwoń do Straży Miejskiej i umów się na znakowanie – nr tel.: 43 823 29-45
  • Zgłoś się w wyznaczonym terminie do siedziby Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli przy ulicy Stefana Złotnickiego 3.
  • Zabierz ze sobą dowód zakupu jednośladu.
  • Będzie też potrzebny Twój dowód osobisty lub paszport.
  • Jeśli jesteś niepełnoletni, przyjdź z rodzicem lub opiekunem.
  • Strażnicy miejscy oznaczą Twój rower nieodpłatnie.

Inne artykuły

Przejdź do treści