Ruszyły rowerowe patrole

Miejscy strażnicy wyjechali na rowerowe patrole. Będą pilnować porządku na Kępinie, zieleńcach i w Lesie Paprockim. Rozpoczynają też akcję znakowania rowerów mieszkańców.

Zaczął się czas pikników, wieczornych spacerów i aktywności fizycznej na dworze. Dostosowujemy do tego naszą pracę i wysyłamy w Zduńską Wolę rowerowe patrole – mówi Zbigniew Szulada, Komendant Straży Miejskiej. Strażnicy na rowerach dojadą tam, gdzie samochodem byłoby trudno. Będą patrolować Kępinę, Las Paprocki, osiedlowe uliczki, skwery i miejskie zieleńce.

Straż Miejska zachęca też rowerzystów do oznakowania swoich pojazdów. To usługa bezpłatna. Niezmywalny, wygrawerowany kod i rejestracja roweru w bazie utrudniają złodziejom sprzedaż kradzionego pojazdu. Gdzie i kiedy możesz oznaczyć swój rower? Szczegóły pod tekstem.

– Dostosowujemy się do potrzeb mieszkańców i ciągle się zmieniamy – przyznaje komendant Szulada. Przypomina, że w szczycie pandemii koronawirusa rozdawali maseczki w szkołach i miejscach publicznych, dowozili mieszkańców na szczepienia, a jeden z samochodów zbierał wymazy do badań.

Jak oznaczyć swój rower indywidualnym kodem i zarejestrować go w bazie?

  • Zadzwoń do Straży Miejskiej i umów się na znakowanie – nr tel.: 43 823 29-45
  • Zgłoś się w wyznaczonym terminie do siedziby Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli przy ulicy Stefana Złotnickiego 3.
  • Zabierz ze sobą dowód zakupu jednośladu.
  • Będzie też potrzebny Twój dowód osobisty lub paszport.
  • Jeśli jesteś niepełnoletni, przyjdź z rodzicem lub opiekunem.
  • Strażnicy miejscy oznaczą Twój rower nieodpłatnie.

Inne artykuły

Cenowy skok na kasę basenów

Coraz mocniej galopującą inflację i drakoński skok cen energii elektrycznej odczuwa kryta pływalnia. Czy sześciokrotna podwyżka opłat za prąd spowoduje tymczasowe zamknięcie Zduńskiej Wody?

Dodatek nie tylko węglowy

Wysoki wzrost cen podstawowych produktów odczuwają domowe budżety zduńskowolan. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej wypłaci świadczenie pieniężne mieszkańcom, którzy swoje domy ogrzewają m.in. drewnem czy gazem LPG.

Głosujemy!

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim Zduńskiej Woli. Do przyszłorocznej edycji mieszkańcy zgłosili trzydzieści cztery projekty. Dwadzieścia trzy z nich spełniły wymogi formalne i merytoryczne.

Dla kogo mieszkania na Juliusza 5-9?

Znamy kryteria oceny wniosków o wynajem mieszkań w bloku, który powstaje na ulicy Juliusza 5-9. Budynek ma być gotowy do zamieszkania w pierwszej połowie 2023 roku.

Rowerem trzy godziny za darmo!

Trzy pierwsze godziny użytkowania rowerów miejskich za darmo od dziś do niedzieli! To prezent dla zduńskowolan z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Miasto zachęca, by przesiadać się z samochodów na rowery lub do autobusów miejskich. MPK rozpoczął właśnie badanie opinii pasażerów.

83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Osiemdziesiąt trzy lata temu Związek Radziecki bez wypowiedzenia wojny dokonał napaści zbrojnej na Polskę. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Przejdź do treści