Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Rewolucja na szynach

Zduńskowolanie kreują przyszłość dworca kolejowego. Podsumowanie ze spotkania open space technology

Miejski Dom Kultury zapytał mieszkańców o to, jak zagospodarowany ma zostać wyremontowany budynek zduńskowolskiego dworca kolejowego przy Placu Żelaznym 3. Spotkanie odbyło się 6 marca w formule „open space technology”.

Podczas niego mieszkańcy zasugerowali, aby dworzec był miejscem pełnym kultury. Wizja ta obejmuje organizację różnorodnych wydarzeń, od wystaw po minikoncerty, które miałyby na celu promocję lokalnych artystów oraz osób związanych ze Zduńską Wolą.

Kolejnym pomysłem było także, aby nowy budynek dworca stał się siedzibą Straży Miejskiej. Są także mieszkańcy, którzy chcieliby, aby w tym miejscu był punkt gastronomiczny, kasa biletowa, punkt informacyjny czy sklepik z pamiątkami.

Pojawiły się również takie pomysły jak:
– gablota poświęcona skansenowi lokomotyw / promocja i spotkania z kolejarzami
– kącik do wymiany książek dla podróżnych
– neonowy napis Zduńska Wola
– Zduńska Wola Miasto urodzin Maksymiliana Marii Kolbego
– postój Taxi i rozkład jazdy MPK
– monitor do malowania palcami
– happeningi zachęcające do sportu
– huśtawka, ścianka wspinaczkowa/siłownia plenerowa, minipark

 

Fot. MDK Zduńska Wola

Inne artykuły

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Wieczór z Wawrzynem w Ratuszu

„Wieczór z Wawrzynem” to pierwsza odsłona obchodów 40-lecia pracy Andrzeja Wawrzyniaka: muzyka, autora tekstów oraz instruktora w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Koncert odbył się w czwartek, 11 kwietnia.

Komisje się napracowały, prezydent dziękuje

Obwodowe komisje wyborcze w Zduńskiej Woli przeliczyły łącznie karty wyborcze wrzucone do urn przez 15 tysięcy mieszkańców Zduńskiej Woli. A miejska komisja przyjęła ich protokoły w wyborach na prezydenta i do rady miasta. Za ciężką pracę należą im się podziękowania.

Przejdź do treści