»

Remis z ŁKS. Hattrick Brozia

Drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola zremisowała 3:3 z drugim zespołem Łódzkiego Klubu Sportowego a wszystkie trzy bramki dla drużyny Pogoni w tym meczu strzelił Mateusz Broź. Mecz 3. kolejki 4. ligi łódzkiej odbył się w sobotę 24 sierpnia na boisku przy ulicy Milionowej w Łodzi.

ŁKS II ŁÓDŹ – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 3:3 (2:1)

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Krzysztof Chruściel– Szymon Szarpak, Patryk Retkowski, Artur Wolny, Adrian Budka – Wojciech Chmielewski (65. Adrian Bartczak), Radosław Pęciak (80. Rafał Porada), Patryk Sławiński (60′ Princewill Okachi), Adam Konieczny (72′ Krystian Smolarek), Dawid Sarafiński – Mateusz Broź (87′ Mikael Idzikowski)
Trener drużyny: Michał Bistuła
Kierownik drużyny: Kamil Nowacki

ŻÓŁTE KARTKI:
Dawid Sarafiński – 2, Patryk Retkowski, Princewill Okachi (Pogoń)
Rafał Kujawa, Dawid Arndt, Michał Karlikowski (ŁKS II)

CZERWONA KARTKA:
Dawid Sarafiński (konsekwencja 2 żółtych kartek 69′ Pogoń)

SĘDZIOWIE MECZU:
Michał Dzwonkowski (główny) – Marcin Mielczarek, Mateusz Kowalski (asystenci) WS Piotrków Tryb.

RELACJA Z MECZU:
W meczu z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego w wyjściowym składzie drużyny Pogoni nastąpiły dwie zmiany. W bramce kontuzjowanego Artura Melona zastąpił Krzysztof Chruściel, a w miejsce Krystiana Smolarka od pierwszych minut zagrał Adam Konieczny.
Mecz rozgrywany był w szybkim tempie i mógł się podobać przybyłym kibicom. W drużynie gospodarzy wystąpiło kilku zawodników z pierwszego zespołu na czele z Rafałem Kujawą, który obok zawodnika Pogoni Mateusza Brozia był głównym aktorem spotkania.
Do przerwy Rafał Kujawa wpisał się dwukrotnie na listę strzelców oddając w odstępie czterech minut dwa piękne strzały lewą nogą z przed pola karnego gości, po których Krzysztof Chruściel nie miał wiele do powiedzenia przy obronie tych strzałów. Drużyna Pogoni w końcowych minutach pierwszej połowy meczu zdobyła kontaktową bramkę z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dawidzie Sarafińskim. Skutecznym egzekutorem okazał się Mateusz Broź.
Po przerwie za sprawą Mateusza Brozia zespół Pogoni w ciągu dwóch minut odmienił losy spotkania obejmując prowadzenie w meczu. Zawodnik Pogoni dwukrotnie pokonał golkipera gospodarzy zdobywając bramki po po podaniach bardzo aktywnego Dawida Sarafińskiego.
W 60. minucie na boisku pojawił się Princewill Okachi dla którego był to debiut w drużynie ze Zduńskiej Woli.
W 69. minucie nastąpiła istotna sytuacja w meczu, kiedy rozgrywający bardzo dobre spotkanie Dawid Sarafiński otrzymał za faul drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji musiał opuścić boisko po otrzymaniu czerwonej kartki.
Mimo gry w osłabieniu drużyna Pogoni mogła podwyższyć wynik meczu, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem ŁKS-u nie wykorzystał Adrian Bartczak. W 84. minucie szarżującego Mateusza Brozia z boku pola karnego sfaulował wybiegający golkiper gospodarzy. Sędzia główny meczu ku dużemu zdziwieniu kibiców i zawodników ukarał bramkarza ŁKS-u tylko żółtym kartonikiem.
W ostatniej minucie doliczonego czasu gry wyrównującą bramkę dla gospodarzy zdobył z bliska niezawodny Rafał Kujawa. Zarówno Mateusz Broź, jak i Rafał Kujawa strzelili w tym meczu po trzy bramki dla swoich zespołów.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w sobotę 31 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Orkana Buczek.

Natomiast w najbliższą środę 28 sierpnia o godzinie 17:00 drużyna Pogoni rozegra mecz Okręgowego Pucharu Polski z zespołem Sieradzkiej Klasy Okręgowej TS Janiszewice. Mecz odbędzie się na boisku w Janiszewicach.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)

Bezpieczniej nad Kępiną

Przy ciekach wodnych i przy przepustach nad Kępiną pojawiły się nowe barierki. To urządzenia ustawione przez miasto, które mają poprawić bezpieczeństwo nad wodą.

Drzewa przy Grunwaldzkiej po pielęgnacji

Przy ulicy Grunwaldzkiej w Zduńskiej Woli Karsznicach drzewa przeszły zabiegi pielęgnacyjne. Lipy tworzące aleję wzdłuż ulicy zostały przycięte w ramach zadania finansowanego z zielonego budżetu Zduńskiej Woli.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zduńskiej Woli. We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Szkole Podstawowej nr 6.