»

Remis przy Łaskiej

W niedzielę 8 października na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz 5 kolejki w 2 lidze kobiet z  zespołem AZS KU Uniwersytet Warszawa. Zespół Pogoni mimo prowadzenia w tym meczu ostatecznie zremisował 2:2.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – AZS KU UNIWERSYTET WARSZAWA 2:2 (1:0)

1:0 – Justyna Kubik (33′)
2:0 – Martyna Szymczak (49′)
2:1 – Karolina Skrzypczyk (73′)
2:2 – Katarzyna Włodarczyk (85′)

SKŁADY DRUŻYN:
Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska – Julia Szymczak, Ewelina Niciak, Michalina Sutowicz – Martyna Kowalska, Julita Kapuściak (60′ Patrycja Okoń), Marta Grzelak , Weronika Góra, Klaudia Łoboda – Martyna Szymczak, Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

AZS KU UNIWERSYTET WARSZAWA
Zuzanna Nikisz – Joanna Trzcińska, Agnieszka Bakanowska, Marta Walczak, Sylwia Żbikowska – Maria Wyrzykowska (30′ Katarzyna Orlińska), Karolina Skrzypczyk, Katarzyna Włodarczyk, Zuzanna Maronde – Anna Grabowska, Aleksandra Jasik
Trener drużyny: Maria Wąsowska
Kierownik drużyny: Marta Walczak

ŻÓŁTA KARTKA:
Katarzyna Włodarczyk (AZS Warszawa)

RELACJA Z MECZU:

Mecz rozpoczął się z dziesięciominutowym opóźnieniem ze względu na brak dwójki sędziów, którzy mieli prowadzić zawody wraz z jedynym sędzią prowadzącym ten mecz Panem Mateuszem Ruteckim.
Oba zespoły prowadziły wyrównany pojedynek na bardzo grząskiej murawie. Pierwszy strzał na bramkę oddała w 12 minucie meczu zawodniczka gości po którym piłka minęła lewy słupek bramki zespołu Pogoni. Drużyna Pogoni wiele akcji rozgrywała lewą stroną boiska gdzie dobrze usposobiona Marta Grzelak kilka razy próbowała dogrywać piłki w pole karne gości. W 18 minucie po podaniu Weroniki Góry piłkę w polu karnym otrzymała Martyna Kowalska, która oddała płaski strzał lewą nogą obok słupka bramki gości. W 25 minucie bramkarka gospodarzy Beata Rogowska wygrała pojedynek sam na sam z zawodniczką z Warszawy. Wreszcie nadeszła 33 minuta, kiedy po precyzyjnym zgraniu piłki przez Martynę Szymczak, Justyna Kubik pięknym strzałem lewą nogą pod poprzeczkę pokonała Zuzannę Nikisz. Do przerwy wynik meczu nie uległ już zmianie.
Druga połowa meczu dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy bo już cztery minuty po wznowieniu gry po podaniu Martyny Kowalskiej piłkę przejęła Martyna Szymczak, która wbiegła w pole karne i strzałem w krótki róg pod poprzeczkę zdobyła drugą bramkę dla Pogoni. W 69 minucie wynik mogła podwyższyć Klaudia Łoboda, ale jej mocny strzał z szesnastu metrów w długi róg bramki kapitalnie wybroniła Zuzanna Nikisz. Gdy wydawało się, że gospodynie utrzymają prowadzenie w tym meczu inicjatywę przejęły zawodniczki z Warszawy. W 72 minucie po raz drugi w tym meczu bramkarka Pogoni Beata Rogowska wyszła zwycięsko w sytuacji sam na sam z Karoliną Skrzypczyk. Minutę później padła kontaktowa bramka dla gości, którą zdobyła Karolina Skrzypczyk płaskim strzałem z czternastu metrów. W 85 minucie meczu po rzucie wolnym wykonywanym przez bramkarkę gości Zuzannę Nikisz piłka skozłowała przed Beatą Rogowską co natychmiast wykorzystała Katarzyna Włodarczyk strzelając z bliska wyrównującą bramkę. W końcówce oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale końcowy wynik meczu pozostał remisowy. Po pięciu kolejkach drużyna Pogoni zajmuję z dorobkiem dziesięciu punktów 4 miejsce w tabeli.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w niedzielę 15 października o godzinie 14:00 na wyjeździe z drużyną UMKS Zgierz.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak

Zduńska Wola najlepsza w województwie

Na pierwszym miejscu w województwie łódzkim znalazła się Zduńska Wola pod względem wykorzystania przez mieszkańców pieniędzy z programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy Zduńskiej Woli coraz chętniej korzystają z dotacji i wyróżniają się tym na tle innych miast.