Logo Miasta Zduńska Wola

Przy ul. Stanisława Staszica będzie przebudowany parking

Parking przy ul. Staszica w Zduńskiej Woli Karsznicach zostanie przebudowany przez miejski samorząd. Radni miejscy na majowej sesji zdecydowali o tym wydatku. Na zadanie przeznaczono z budżetu miasta 200 tys. zł

Miejski samorząd sfinansuje przebudowę parkingu przy ul. Stanisława Staszica. Inwestycja będzie finansowana z budżetu miasta Zduńska Wola, na co zgodę wyrazili radni miejscy na sesji 25 maja. Mieszkańcy odwiedzający cmentarz przy ul. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli Karsznicach zyskają odnowione miejsca parkingowe.

Na przebudowę postanowiono przeznaczyć 200 ty. zł. Parking, który obecnie jest utwardzony płytami betonowymi, będzie miał nową nawierzchnię. Inwestycja wpisuje się w przeprowadzaną przebudowę ciągu ulic powiatowych Jodłowa – Staszica – Spółdzielcza. Przy ul. Stanisława Staszica na odcinku od ul. Wiosennej do ul. Spółdzielczej między innymi powstaje nowy chodnik. Powiat zduńskowolski przebudowuje pas drogowy ul. Stanisława Staszica, w tym zjazdy na parking przy cmentarzu, ale ten teren jest własnością miasta.

Okazało się, że po zakończeniu inwestycji chodnik będzie znajdował się znacznie powyżej obecnego poziomu parkingu koło cmentarza, co spowoduje spływanie wody deszczowej na ten teren i tworzenie zastoisk. Stąd konieczność przebudowania także miejsc postojowych i dostosowanie do aktualnych rzędnych drogi. Ponadto nawierzchnia parkingu jest już mocno zniszczona, płyty są popękane i wykruszone.

Inwestycję przebudowy  ciągu  ulic Łaska – Świerkowa – Jodłowa – Staszica – Spółdzielcza w Zduńskiej Woli prowadzi Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli. Na odcinku ul. Stanisława Staszica od skrzyżowania z ul. Spółdzielczą do ulicy Wiosennej wybudowany ma zostać nowy chodnik oraz  zostanie przebudowana jezdnia. Zaplanowano także budowę wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Stanisława Staszica na wysokości cmentarza oraz parkingu, a także przy skrzyżowaniu z ul. Spółdzielczą.

Ulice na terenie osiedla Karsznice przebuduje firma Martom ze Zduńskiej Woli. Wartość robót budowlanych wynosi 12 347 782,77 zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 11 285 032,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Realizację przedsięwzięcia wsparło miasto Zduńska Wola kwotą 235 000,00 zł. Wkład własny powiatu zduńskowolskiego to 927 770,00 zł. Przebudowa ma zakończyć się w grudniu 2023 roku.

Zakres prac dotyczy ul. Staszica na odcinku od ul. Wiosennej do ul. Spółdzielczej na odcinku 697 m oraz ul. Spółdzielczej na odcinku od ul. Leśmiana do ul. Karsznickiej na odcinku 931 m.

 

Inne artykuły

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści