»

Przegrana z Ceramiką

W sobotę 11 maja na Stadionie w Opocznie drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Grzegorz Kaleta) rozegrała mecz 28. kolejki 4. ligi łódzkiej z zespołem Ceramiki Opoczno. Drużyna Pogoni mimo kilku dobrych sytuacji podbramkowych uległa zespołowi gospodarzy tracąc bramkę w końcowych minutach meczu.

CERAMIKA OPOCZNO – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:0 (0:0)

1:0 – Paweł Kowalczyk (87′)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Jakub Piotrowski – Rafał Porada, Adrian Budka, Rafał Swędrowski, Artur Wolny (46′ Filip Jaszczak) – Witold Kubiak, Kacper Kosmala (81′ Wojciech Chmielewski), Patryk Kaczmarek (71′ Krzysztof Adamski), Radosław Pęciak (83′ Patryk Krymarys) – Adam Konieczny, Grzegorz Kaleta (87′ Krzysztof Kowalski)

RELACJA Z MECZU:
Drużyna Pogoni przystąpiła do meczu w Opocznie po dwóch kolejnych zwycięstwach w lidze. Od początku spotkania przewagę posiadali zduńskowolanie i to oni byli bliżej zdobycia bramki. W 32. minucie doskonałej sytuacji nie wykorzystał Rafał Porada po którego strzale głową dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. W 38. minucie błąd przy wybiciu piłki popełnił golkiper Ceramiki. Piłkę przejął Grzegorz Kaleta i dokładnym podaniem obsłużył Adama Koniecznego, który z bliskiej odległości uderzył piłkę nad poprzeczką.

W drugiej połowie meczu ponownie Adam Konieczny mógł zdobyć bramkę, ale jego mocny strzał lewą nogą był niecelny. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem w 87. minucie błąd popełniła defensywa Pogoni z czego skorzystał Paweł Kowalczyk i strzałem z bliska zapewnił swojej drużynie zdobycie trzech punktów.

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra w sobotę 18 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Andrespolii Wiśniowa Góra.

Tekst: Krzysztof Kochelak (Pogoń)

Zduńska Wola najlepsza w województwie

Na pierwszym miejscu w województwie łódzkim znalazła się Zduńska Wola pod względem wykorzystania przez mieszkańców pieniędzy z programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy Zduńskiej Woli coraz chętniej korzystają z dotacji i wyróżniają się tym na tle innych miast.