»

Przegrana w doliczonym czasie gry

Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola, po ciekawym i wyrównanym spotkaniu z zespołem Zamłynia Radom, przegrała w doliczonym czasie gry mecz I kolejki 2. ligi kobiet. Mecz odbył się w niedzielę 1 września na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – ZAMŁYNIE RADOM 2:3 (1:1)

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec – Julia Szymczak, Weronika Sobczak, Julita Augustyniak (75′ Justyna Kubik), Patrycja Okoń – Zuzanna Szulc, Martyna Szymczak, Patrycja Piekarska, Paulina Marcińska – Julita Torzewska, Anna Bergier
Trener drużyny: Wojciech Stasiak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

SĘDZIOWIE MECZU:
Daria Zagórska (główna) – Laura Sapela – Marta Malinowska (asystentki) – WS Łódź

ŻÓŁTE KARTKI:
Zuzanna Szulc (Pogoń)
Oliwia Janas (Zamłynie)

RELACJA Z MECZU:
Inauguracja nowego sezonu w 2 lidze kobiet w wykonaniu zawodniczek Pogoni nie była udana. W porównaniu z ubiegłym sezonem nastąpiło wiele zmian kadrowych w drużynie Pogoni. Z klubu odeszło kilka zawodniczek:
Beata Rogowska i Michalina Sutowicz zdecydowały się na grę w trzecioligowym Włókniarzu Konstantynów, z dalszej gry w piłkę zrezygnowały Paulina Koryń, Klaudia Łoboda, Olga Kopeć i Jowita Łuczak. Natomiast do klubu zostało pozyskanych pięć zawodniczek: Bramkarka Magdalena Samiec i Anna Bergier z trzecioligowego zespołu PTC Pabianice, Paulina Marcińska i Patrycja Piekarska z ULKS MOSiR Sieradz (zespół ten został wycofany w przededniu rozpoczęcia drugoligowych rozgrywek) oraz Zuzanna Szulc z UKS SMS Łódź.
Początek meczu należał do zespołu gości, który jest beniaminkiem 2 ligi. W 9 minucie precyzyjnym strzałem zza pola karnego gospodarzy bramkę dla przyjezdnych strzeliła Klaudia Żabińska. W 26 minucie drużyna „Pogonistek” wyrównała po bramce Patrycji Piekarskiej, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego Anny Bergier. Do końca pierwszej połowy meczu dobrych okazji dla gospodarzy na strzelenie bramek nie wykorzystały Julita Torzewska oraz Julita Augustyniak, które przegrały pojedynki z bramkarka gości.
Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęły zawodniczki z Radomia, które częściej gościły pod bramką Magdaleny Samiec. W 58 minucie po błędzie w środku pola piłkę przejęła Milena Pałosa i wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką Pogoni. Drużyna Pogoni ponownie musiała odrabiać straty co udało się w 71 minucie Julicie Torzewskiej, która w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę gości. Do końca meczu oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Przed końcem meczu bliżej strzelenia bramki były „Pogonistki”, ale zarówno Julita Augustyniak jak i rezerwowa w tym spotkaniu Justyna Kubik nie zdołały pokonać bramkarki Zamłynia. Nie wykorzystane sytuacje zemściły się w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Zwycięską bramkę dla gości mocnym strzałem w długi róg bramki zespołu Pogoni zdobyła ponownie w tym meczu Klaudia Żabińska.

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra w niedzielę 8 września o godzinie 16:00 na wyjeździe z zespołem Tygrys Huta Mińska.

Pozdrawiam
Krzysztof Kochelak

Zduńska Wola najlepsza w województwie

Na pierwszym miejscu w województwie łódzkim znalazła się Zduńska Wola pod względem wykorzystania przez mieszkańców pieniędzy z programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy Zduńskiej Woli coraz chętniej korzystają z dotacji i wyróżniają się tym na tle innych miast.