Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Porażka na inaugurację

Mecz inauguracyjny I ligi południowej tenisa stołowego pomiędzy zespołami IKS "START" i PWSZ Zamość  już za nami. W sobotę nasza drużyna stoczyła walkę w pierwszym pojedynku. Warto zaznaczyć, iż na początek sezonu  trafiliśmy na zeszłorocznego wicelidera I ligi południowej.

Piewszy stól:
Grzegorz Janczewski – Paweł Kozieł – nasz zawodnik po 2  przegranych setach brawurowo odrobił stratę do przeciwnika i wygrał w piękny sposób w ostatnim secie. Wynik spotkania 3:2

Drugi stól:
Tomasz Wiśniewski – Daniel Kisielewicz zdecydowana wygrana 3:0, w setach 11:4,11:4 i 11:6.
Pozostali nasi zawodnicy przegrali swoje partie; Marcin Sankowski – Marcin Litwiniuk 0:3, Andrzej Kaczmarek – Łukasz Gołda 2:3. Pojedynek Andrzeja Kaczmarek przebiegał ze zmiennym szczęściem, by w decydującym piątym secie przeważyć na korzyść przeciwnika 12:10. Po pierwszej serii gier pojedyńczych wynik spotkania był remisowy 2:2.

Niepokonany debel z ubiegłego sezonu Kaczmarek-Wiśniewski również w sobotę nie dał się zwyciężyć, chłopaki swoim zgraniem i świetną taktyką szybko doprowadzili do zwycięstwa 3:0. Na silniejszym, pierwszym stole debel Janczewski-Sankowski uległ mocniejszej parze 0:3.
Po grach deblowych wynik meczu nadal był remisem 3:3.
Druga seria gier rozpoczęła się meczem Janczewski – Litwiniuk na pierwszym stole. Pierwszy set był wyrównanym pojedynkiem i zakończył się przegraną naszego zawodnika wynikiem 12:14. W następnych setach uległ dobrze dysponowanemu przeciwnikowi  8:11 i 6:11. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.
Na drugim stole nasz zeszłoroczny lider II ligi, Tomasz Wisniewski, jak już się przyjęło, jako jedyny zrobił komplet punktów, niezawodny swoją grą i chłodną głową. W spotkaniu z Łukaszem Gołda wygrał 3:0; 11:9, 11: 6 i 11: 5.
Wynik meczu po tych pojedynkach nadal był remisem 4;4.

W ostatnich pojedynkach swoje zmagania rozpoczęli Marcin Sankowski i Andrzej Kaczmarek.
Wcześniej zakończył się mecz na drugim stole, gdzie Andrzej Kaczmarek uległ Danielowi Kisielewiczowi 1:3, Nasz zawodnik pokazał się od walecznej strony â w ciężkich momentach potrafił odmienić losy pojedynku, zabrakło niewiele…W ostatnim secie przegrał na przewagi 11:13.
Nasz najmłodszy zawodnik, Marcin Sankowski, swoim drugim meczem skupił swoją uwagę większości widzów tym bardziej, że był to ostatni pojedynek spotkania, decydujący o ewentualnym remisie. Świetne zagrania, dużo napięcia, zwroty akcji doprowadziły do wyniku 2:2 i prowadzenia w piątym secie. Niestety nie udało mu się tego utrzymać, gdy sędzia w spornej sytuacji przyznał punkt naszemu zawodnikowi na wynik 5:3, w następnej piłce Marcin zachował się z klasą i oddał punkt przeciwnikowi. Dalej set był bardzo wyrównany i zakończył się przegraną 9:11.

Tym samym wynik sobotniego Inaugurującego meczu zakończył się wynikiem 4:6, co dla beniaminka I ligi było i tak wspaniałym osiągnięciem.
Po raz kolejny okazało się, że tenis stołowy w wykonaniu drużyny IKS „START” jest pełen zaangażowania zawodników i dostarcza wielu emocji kibicom, którzy licznie przybyli (ok. 100 osób) i nieśli naszą drużynę swym mocnym dopingiem. Dobra oprawa tego spotkania była możliwa również dzięki zmianie rozgrywania meczów na salę przy Szkole Podstawowej nr 7, która posiada miejsce dla widowni i doskonałe zaplecze socjalne.

Na meczu obecni byli m.in.  Prezydent Miasta – Piotr Niedźwiecki , Wiceprezydent Miasta – Elżbieta Szlachetka – Sikora, Wicestarosta Powiatu  –  Marcin Łabędzki oraz Dyrektor Biura Edukacji i Sportu – Władysław Piotrowski.

Następny weekend będzie bardzo pracowity dla naszej drużyny, gdyż rozegra ona dwa pojedynki na wyjeździe z topowymi drużynami tej ligi; w sobotę z GMKS Strzelec Frysztak – mistrzem ubiegłego sezonu I ligi, w niedzielę z UKS VILLA VERDE Olesno – równie utytułowaną drużyną.
Najbliższy mecz w Zduńskiej Woli odbędzie się 30 września z UKTS SOKÓŁ Orzesze.

Tekst i zdjęcia: IKS „START”

Inne artykuły

Wiosenne malowanie pasów

W najbliższych dniach w centrum Zduńskiej Woli prowadzone będą prace przy oznakowaniu poziomym. Na ulicach i skrzyżowaniach zarządzanych przez powiat zduńskowolski malowane są pasy.

Konkurs „Mistrz Ortografii”

Rozstrzygnięto VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas Trzecich „Mistrz Ortografii”, jaki został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 9 z oddziałami integracyjnymi w Zduńskiej Woli. Laureaci odebrali nagrody i uzyskali tytuły mistrzowskie.

Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa. To rocznica zakończenie wojny w Europie i zwycięstwa aliantów nad Niemcami hitlerowskimi w II wojnie światowej.

Tydzień bibliotek w Zduńskiej Woli

Obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczynają się w czwartek, 9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli. Tydzień Bibliotek w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.