Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Drogi połączą Zduńską Wolę z gminą Zapolice

Zduńska Wola przygotowuje plan inwestycji, jakie mogą być prowadzone przy współpracy z samorządem Zapolic. To miejskie ulice, których przebudowa i przedłużenie w naturalny sposób połączy Zduńską Wolę z sąsiednią gminą Zapolice i ułatwi dojazd mieszkańcom miejscowości graniczących z miastem.

Samorząd Zduńskiej Woli przygotowuje plan, jak skomunikować sąsiednie miejscowości z miastem. Przy współpracy z gminą Zapolice, możliwa jest przebudowa dróg które częściowo leżą na jej terenie. Chodzi o ulice na południu miasta. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu samorządów, mieszkańcy zyskają  łatwiejszy dojazd do Zduńskiej Woli.

Jedną z ulic łączących miasto i gminę Zapolice jest ulica Poprzeczna, która biegnie od skrzyżowania z ulicą Stanisława Staszica do wsi Swędzieniejewice i łączy się z droga gminną do Marzenina. Na początku roku w Poprzecznej prowadzona była inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli. Wybudowano tam około 200 metrów kanalizacji oraz wodociągu. Kolejnym etapem będzie przebudowa. Przy tej inwestycji naturalne będzie wykonanie jej całościowo, w porozumieniu z gminą Zapolice.

Kolejna możliwa  inwestycja łącząca miejscowości na terenie gminy Zapolice ze Zduńską Wolą, to przebudowa dalszego biegu ulicy Borowej w kierunku wsi Paprotnia. Chodzi o odcinek biegnący przez las od skrzyżowania z ulicą Leśną do drogi serwisowej przy ekspresowej S8. Ulica Borowa została przebudowana w dwóch etapach od Jodłowej do Leśnej w latach 2020-2022.

Na południe od Zduńskiej Woli prowadzi także ulica Wrzosowa, której przebudowa prowadzona będzie w kierunku Paprotni w gminie Zapolice. Dokumentacja ulicy Wrzosowej jest w przygotowaniu,  a sama inwestycja jest planowana w kolejnych latach. W tym roku powstać ma oświetlenie przy ul. Wrzosowej za około 50 tys. zł.

Zduńska Wola planuje działania, które mają doprowadzić do spójności układu komunikacyjnego i poprawy naturalnej możliwości współpracy ze swoim najbliższym sąsiadem na południu powiatu zduńskowolskiego.

– Wspólne działania miasta i wójta gminy Zapolice Witolda Oleszczyka mają spójny i zintegrowany charakter – twierdzi wiceprezydent Zduńskiej Woli Paweł Szewczyk. – Gmina Zapolice jest ważnym dla rozwoju powiatu miejscem.

Zduńską Wolę i gminę Zapolice łączą lokalne szlaki komunikacyjne. Stąd plany samorządu, by wspólnie przebudować te właśnie trakty.

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści