Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Pociąg do zmiany

Wszystko po kolei. Urząd wspólnie z Miejskim Domem Kultury pyta mieszkańców o to, jak wykorzystać wyremontowany budynek dworca

Urząd razem z Miejskim Domem Kultury chcę zapytać mieszkańców o to, jak ma zostać wykorzystany wyremontowany budynek dworca kolejowego przy Placu Żelaznym 3. Z tego powodu na 6 marca zaplanowane zostały konsultacje społeczne. Podczas nich mieszkańcy będą mogli podzielić się swoimi wizjami dotyczącymi przyszłego wykorzystania zabytkowego budynku.

– Wspólnie z mieszkańcami chcemy zastanowić się nad zmianą funkcjonalności tego odrestaurowanego miejsca i nadanie tej przestrzeni nowej, dodatkowej funkcji – społecznej. Od kilku tygodni pracujemy nad projektem, który nazwaliśmy „Wszystko po kolei – opowiada Paweł Perdek, dyrektor MDK.

Podczas środowego spotkania mieszkańcy zostaną poproszeni o podzielenie się swoimi pomysłami na wykorzystanie budynku. Czy widzą go jako miejsce spotkań lokalnej społeczności, jako centrum kulturalne czy może jako przestrzeń edukacyjną? Może mają pomysł na wykorzystanie części terenu jako miejsca dla lokalnych przedsiębiorców lub artystów? Spotkanie odbędzie się w formule „open space technology”.

Dlaczego „open space technology”? Ponieważ wierzymy, że najlepsze pomysły rodzą się w otwartym, twórczym i nieformalnym środowisku, gdzie każdy może się wypowiedzieć i wspólnie pracować nad rozwiązaniami. Zapraszamy już w środę, 6 marca od godziny 17:00.

Fot. MDK Zduńska Wola

 

Inne artykuły

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Wieczór z Wawrzynem w Ratuszu

„Wieczór z Wawrzynem” to pierwsza odsłona obchodów 40-lecia pracy Andrzeja Wawrzyniaka: muzyka, autora tekstów oraz instruktora w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Koncert odbył się w czwartek, 11 kwietnia.

Komisje się napracowały, prezydent dziękuje

Obwodowe komisje wyborcze w Zduńskiej Woli przeliczyły łącznie karty wyborcze wrzucone do urn przez 15 tysięcy mieszkańców Zduńskiej Woli. A miejska komisja przyjęła ich protokoły w wyborach na prezydenta i do rady miasta. Za ciężką pracę należą im się podziękowania.

Przejdź do treści