Logo Miasta Zduńska Wola

»

Pies, który czuwa!

Agat, 1,5- letni owczarek belgijski, właśnie rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Czworonożny stróż prawa wraz ze swoim opiekunem przeszedł specjalne szkolenie

Zduńskowolanie zyskali nowego stróża prawa. To nie funkcjonariusz w tradycyjnym mundurze, lecz owczarek belgijski o imieniu Agat, który właśnie rozpoczął swoją pracę w Policji. Pies ma 1,5 roku i przeszedł intensywne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam doskonalił swoją sprawność fizyczną niezbędną do pokonywania przeszkód, obrony przewodnika, podejmowania pościgu za przestępcą, a także tropienia śladu ludzkiego.

Agat ćwiczył również posłuszeństwo i opanowanie tak, aby zachować spokój w niebezpiecznych i stresujących sytuacjach. Niezwykłość psa nie polega tylko na jego umiejętnościach, ale także w braku kagańca. Symbolizuje to wyjątkową wieź i zaufanie z jego przewodnikiem, starszym Marcinem Kucharski.

Służba psa w policji trwa około 9 lat. Przez cały ten czas zwierzę i jego przewodnik są nierozłączni. Aby pies mógł służyć w naszych szeregach, musi posiadać odpowiednie predyspozycje. Jest to skrupulatnie sprawdzane jeszcze przed jego zakupem. Zakup psa został sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli, Urzędu Miasta Zduńska Wola, Urzędu Gminy Zduńska Wola, Urzędu Gminy Zapolice.

Inne artykuły

Dwa tygodnie na petycje mieszkańców

Mieszkańcy Zduńskiej Woli jeszcze przez dwa tygodnie mogą składać petycje przeciwko planom budowy spalarni odpadów. Do samorządu wpłynęły już trzy takie pisma. Miasto czeka na kolejne, by rozpatrzyć je wspólnie. Termin mija 14 grudnia.

Sukces Piotra Malika

Zduńskowolanin Piotr Malik uzyskał licencję trenerską UEFA A. Na co dzień trenuje drużynę U- 14 Widzewa Łódź

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Zduńska Wola na czele

UKS Akademia Zduńska Wola niepowstrzymana! Zduńskowolanki po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w lidze

Moto Mikołaje Dzieciom w Zduńskiej Woli

Grupa motocyklistów ze Zduńskiej Woli i okolic zorganizowała akcję Moto Mikołaje Dzieciom. Tradycyjnie motocykliści przygotowali upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach.

Rozmowy, które przenoszą góry

Inkubator Inicjatyw Społecznych przy ulicy Łaskiej 38 zaprasza na bezpłatne spotkania „Otwarty proces grupowy”. Prowadzi je psychoterapeutka Marta Balcerzak

Przejdź do treści