Pary na medal

Szesnaście par odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Wszystkie mogą pochwalić się półwiecznym stażem.

– Dziękuje za wszystko, co budowaliście jako małżeństwa i rodziny. Dzięki miłości, zrozumieniu i wytrwałości pokazaliście, jak można wspólnie pokonać wiele przeciwności losu. Składam najlepsze życzenia dobrego zdrowia i chwil przepełnionych szczęściem – mówił do dostojnych jubilatów Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest nagrodą dla osób, które przeżyły co najmniej pięćdziesiąt lat w jednym związku małżeńskim.

Pary, które otrzymały wyróżnienie podczas uroczystości:

 1. Anna i Stanisław Biernat
 2. Longina i Wiesław Danielewscy
 3. Elżbieta i Józef Drozdowscy
 4. Wiesława i Mieczysław Fidler
 5. Janina i Edward Florczakowie
 6. Jadwiga i Tadeusz Gabara
 7. Elżbieta i Janusz Kazimierczakowie
 8. Krystyna i Andrzej Kaczorowscy
 9. Jadwiga i Zdzisław Kochańscy
 10. Ewa i Władysław Lisieccy
 11. Ludmiła i Stanisław Radomscy
 12. Halina i Bogusław Raj
 13. Sabina i Roman Rek
 14. Anna i Kazimierz Rębacz
 15. Jadwiga i Jan Rychlikowie
 16. Maria i Wojciech Zglińscy

 

 

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści