Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Otworzyliśmy krytą pływalnię

Zduńska Woda to nowoczesne centrum sportów wodnych i rekreacji. Dokończyliśmy inwestycję, na którą zduńskowolanie czekali kilkanaście lat.

Kompleks przy ul. prof. Tadeusza Kobusiewicza podzielony jest na dwie hale. W pierwszej znajduje się basen sportowy o wymiarach 25 na 16 m oraz pomieszczenia dla sędziów i trenerów. Druga część ma charakter rekreacyjny. Znalazł się tu basen z ruchomym dnem, który pozwala dostosować głębokość do zajęć z różnymi grupami uczestników – gdy najmłodsi uczą się pływać, niecka jest podnoszona do góry, a gdy na aqua aerobik przychodzą seniorzy, jest opuszczona. W tej hali znalazło się też miejsce na wodny plac zabaw, dziką rzekę, grotę sztucznej fali, leżanki z masażami wodno-powietrznymi oraz brodzik.

Nad halami zawisł taras, z którego można dopingować pływaków. Widownia mieści niemal 200 kibiców. W części przyziemnej kompleksu znajduje się natomiast część SPA z saunami: mokrą i dwiema suchymi, infraredową na podczerwień i zewnętrzną typu Kelo. Jest też ścieżka Kneippa, pomieszczenie aromaterapii, a nawet zewnętrzny basen do schładzania ciała. Jednocześnie z obiektu korzystać może nawet 300 osób. Z myślą o gościach powstał duży, zaaranżowany zielenią parking. Projektanci zadbali, by kompleks był w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.zdunskawoda.pl. 

 

 

Zduńska Woda tętni życiem od wczesnego rana do późnego wieczora. W centrum organizowane są regularne zajęcia z aqua spiningu i aqua aerobiku, odbywają się też seanse z mistrzami saunowania. Dla młodych pływaków zorganizowaliśmy specjalny trening z Otylią Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska przyjechała do Zduńskiej Woli ze swoją drużyną trenerów i ekspertów. Ponad 120 dzieciaków podzielonych na grupy ćwiczyło z nimi na pływalni i w sali gimnastycznej. Zduńska Woda była jednym z sześciu obiektów w Polsce, na których Fundacja Otylii Jędrzejczak zorganizowała warsztaty w 2021 r.

Nasz kompleks basenów i saun nazwaliśmy Zduńska Woda. W ten sposób tworzymy silną marką regionalną, mocno powiązaną z naszą lokalną tożsamością. Z atrakcji kompleksu korzystają nie tylko zduńskowolanie, ale też mieszkańcy pobliskich miejscowości. Tak nowoczesnego obiektu nie ma ani w Sieradzu, ani w Pabianicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejdź do treści