Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Niezapomniany trening z Motylką

– Zawsze walczcie o swoje marzenia. Wtedy można sięgnąć nawet po mistrzowskie medale, i jak pochodzący stąd medaliści paraolimpijscy, rozsławić Zduńską Wolę – tak Otylia Jędrzejczak motywowała młodych adeptów pływania podczas warsztatów, które w sobotę poprowadziła w Zduńskiej Wodzie. Dzieciaki nie mogły doczekać się spotkania z mistrzynią.

Trzynastoletnia Julka ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli bardzo chciałaby powtórzyć osiągnięcie Otylii z igrzysk w Atenach. Jak ona stanąć na najwyższym stopniu podium i wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Zna dokładnie scenę dekoracji medalowej i pamięta, jak nasza Motylka pokonywała kolejne długości olimpijskiego basenu. – Widziałam film w internecie. Naprawdę podziwiam, że można tak dobrze pływać stylem motylkowym. Niesamowite! – mówiła podczas Otylia Swim Tour, podekscytowana osobistym spotkaniem z mistrzynią.

Otylia Jędrzejczak przyjechała do Zduńskiej Woli ze swoją drużyną trenerów i ekspertów. Ponad 120 dzieciaków podzielonych na grupy ćwiczyło z nimi na pływalni i w sali gimnastycznej. – Pływanie to piękny, ale strasznie monotonny sport. Trzeba mieć silną psychikę, by wytrwać samotnie tyle czasu w wodzie. Dlatego pokazujemy dzieciakom, co robić, żeby nuda nie zabiła ich pasji – wyjaśnia Otylia Jędrzejczak.

Ważna jest też motywacja świadomie dostarczana przez najbliższe otoczenie. – Dlatego na Otylia Swim Tour dzieciaki przychodzą z rodzicami. Gdy z młodymi adeptami pływania rozwijamy się sportowi, oni spotykają się z psychologami sportu i dietetykami. Uczestnicy dostają też opracowane przez nas zestawy edukacyjne i upominki od partnerów fundacji, m.in. AquaWave, NesVita i EPR – wymienia mistrzyni z Aten.

Zainteresowanie zduńskowolan warsztatami było ogromne. – Mieliśmy kilka razy więcej zgłoszeń niż miejsc. Bardzo żałuję, że nie wszyscy mogli wziąć udział. Dlatego zaprosiłem Otylię na kolejne warsztaty. Obiecała, że odwiedzi nas w ramach przyszłorocznej akcji. Żeby było sprawiedliwie, wtedy szansę udziału w Otylia Swim Tour dostaną ci, którym teraz się nie udało – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Zdradza też, że mistrzyni pojawi się w Zduńskiej Woli jeszcze raz tej jesieni, choć tym razem nie na basenie. – Otylia gwarantuje, że będzie dużo pozytywnej energii i oczywiście sportu, ale nie pływania – mówi tajemniczo prezydent Pokora. – Nad szczegółami jeszcze pracujemy z fundacją, wkrótce będziemy mogli ogłosić szczegóły – dodaje.

Warsztaty Otylia Swim Tour odbędą się w tym roku tylko w sześciu miastach w całej Polsce. Projekt finansuje Fundacja Otylii Jędrzejczak oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Sobotnią edycję dofinansował też urząd miasta Zduńska Wola.Uczestnicy nie płacili za udział w warsztatach.

 

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści