Logo Miasta Zduńska Wola

Nowymi chodnikami przez miasto

Nowe chodniki powstają w Zduńskiej Woli. Bezpieczniej i wygodniej będą mogli poruszać się piesi zduńskowolanie trotuarami przy kolejnych ulicach. Na ukończeniu jest budowa chodnika przy ul. Granicznej, trwają prace przy Szpitalnej.

To kolejna inwestycja w wygodę, ale i poprawę bezpieczeństwa pieszych w Zduńskiej Woli. Chodzi o przebudowę chodników przy kilku ulicach miejskich. Prace na większości są na ukończeniu.

Nowy chodnik został już ułożony na krótkim odcinku przy ulicy Konwaliowej, gdzie go brakowało. To ciąg pieszy od ul. Azaliowej do ronda przy ulicy Łaskiej. Jest też już chodnik przy ul. Astrowej oraz Przemysłowej. Na ukończeniu natomiast są prace  przy budowie nowego chodnika przy ul. Granicznej. To zupełnie nowe przedsięwzięcie tam, gdzie dotąd piesi nie mieli możliwości bezpiecznego i wygodnego poruszania się przy ulicy. Trwają pace przy budowie chodnika po południowej stronie  ul. Szpitalnej.

Prace przy ul. Pomorskiej, Juliusza Kossaka, Granicznej, Astrowej, Przemysłowej i Szpitalnej to zadanie pod nazwą „Przebudowa chodników na terenie miasta – etap III”. Zakres robót budowlanych obejmuje opracowanie projektu uproszczonego i wykonanie na jego podstawie ciągów pieszych i miejsc postojowych z kostki betonowej wibroprasowanej. Finansowane jest w ramach funduszy miejskich na bieżące utrzymanie dróg.

Łącznie odnowione chodniki będą miały powierzchnię około 2 tys. mkw. Przy ulicy Pomorskiej powstanie nowy chodnik o powierzchni 254 mkw., przy ul. Juliusza Kossaka będzie to około 300 mkw., przy ul. Astrowej 248 mkw., przy Przemysłowej 108 mkw., a przy ul. Szpitalnej 402 mkw. Chodnik przy ul. Granicznej  zajmie powierzchnię ponad 620 mkw.

Do przeprowadzenia przebudowy tych chodników została wybrana w przetargu firma ŻWIR-TRANS Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Koszt prac wyceniono na 589 500,00 zł.

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści