Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Nowy terminal, darmowe autobusy, finał WOŚP!

Zduńska Wola gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i PKP Cargo Terminale. Zwiedź nowo wybudowany port przeładunkowy i skorzystaj z darmowych przejazdów elektrycznymi autobusami!

W trakcie niedzielnego finału WOŚP, PKP Cargo Terminale dla mieszkańców otwiera szeroko drzwi swojego nowoczesnego portu przeładunkowego. To doskonała okazja, by zgłębić tajniki logistyki i dowiedzieć się, jak funkcjonuje jeden z najnowocześniejszych terminali w regionie. Zwiedzanie z przewodnikiem obejmie obszary przeładunkowe, innowacyjne technologie oraz pozwoli na zadawanie pytań doświadczonym pracownikom, którzy opowiedzą o codziennej pracy w nowym porcie. Zapraszamy w niedzielę, 28 stycznia, w godz. 12:00-15:30.

Na zwiedzających czekać będzie ciepły poczęstunek. Wszystko to w zamian za datki wrzucone do puszek wolontariuszy WOŚP.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji również dołożyło starań, aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym dla mieszkańców. Miejski przewoźnik w niedzielę uruchomi specjalne bezpłatne kursy, które przywiozą zduńskowolan do portu oraz zabiorą z powrotem. Będzie to doskonała okazja, aby nie tylko odkryć tajemnice nowego portu, ale również przetestować nowe, elektryczne pojazdy z floty MPK. Bezpłatny autobus będzie kursował trasą linii nr 5 z dworca PKP przez plac Wolności i ulicą Łaską oraz Karsznicką oraz będzie specjalnie oznaczony. Zatrzymywać się będzie na wszystkich przystankach.

Godziny odjazdów z Dworca PKP:
• 11:30 w Karsznicach na 12:00,
• 13:00 w Karsznicach na 13:30,
• 14:30 w Karsznicach na 15:00.

Godziny odjazdu z portu przeładunkowego:
• 12:30 – w Zduńskiej Woli 13:00
• 14:00 – w Zduńskiej Woli 14:30
• 15:30 – w Zduńskiej Woli 16:00.

 

Inne artykuły

Nowe bloki przy Chełmońskiego

Dwa nowe bloki mieszkalne wybudowane będą na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. Jest już gotowa pełna dokumentacja i wydano pozwolenie na budowę. Samorząd wystąpił także o dofinansowanie do Banku Gospodarstwa Krajowego. To kolejnych 60 mieszkań w mieście.

Dziedzictwo niezłomnych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli. Uroczystości przy pomniku, Bieg Tropem Wilczym oraz wykład historyczny

Zwiedzanie urzędu miasta z klasą

Drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Zduńska Wola. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli spotkały się z prezydentem miasta i dowiedziały jakimi sprawami zajmuje się samorząd.

Rusza profilaktyczny program badania piersi

Niemal 1300 mieszkanek Zduńskiej Woli będzie mogło skorzystać z badań USG piersi finansowanych przez samorząd. Od 28 lutego będą prowadzone zapisy na badania. Program prowadzony będzie w przychodni miejskiej przy ul. Szadkowskiej.

Urząd szuka dyrektorów

Urząd szuka dyrektorków miejskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Kandydaci mogą zgłaszać się do 4 marca br.

Przejdź do treści