Nowe miejsce na mapie Zduńskiej Woli

Na Pasażu Powstańców Śląskich powstanie atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku i integracji pokoleń. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie projektu.

Urząd szuka wykonawcy, który stworzy pierwszy w Zduńskiej Woli skwer integrujący mieszkańców. W centralnym punkcie Pasażu Powstańców Śląskich stanie fontanna. Drewniane leżaki i nowoczesne ławki będą zapraszać do relaksu. Dotychczasową zieleń uzupełnimy roślinami cebulkowymi i efektownymi drzewami. Pojawią się graby kolumnowe, które jesienią cieszyć będą żółtymi liśćmi, oraz klony Armstrongi, które przebarwią się na czerwono. W jednym z narożników skweru stanie drewniany podest-amfiteatr.

– O wyborze atrakcji i ich usytuowania zdecydowali zduńskowolanie, którzy uczestniczyli w konsultacjach społecznych – opowiada Michalina Łagunionok z Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Skwer nosić będzie imię Pawła Królikowskiego, znanego aktora filmowego i teatralnego, który urodził się w Zduńskiej Woli i tu spędził swoją młodość.

Pasaż zyska nowy wystrój w ramach projektu „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa.

Szczegóły przetargu znajdziesz pod tym adresem.

Inne artykuły

Przejdź do treści