Następny przystanek: Zduńska Wola

Wystartował remont zduńskowolskiego dworca kolejowego. Odnowiony budynek będzie funkcjonalny i przypomni o przemysłowych korzeniach miasta.

Budynek przejdzie kompleksową modernizację i zyska dawny blask. – Budowlańcy z fasady budynku zdjęli stary tynk, który zakrywał ceglaną elewację nawiązującą do fabrycznego rodowodu naszego miasta. Dekarze rozebrali stare pokrycie dachowe i wymienili drewniany szkielet dachu na nowy. Wyremontowane zostaną poczekalnie, kasy i toalety – wyjaśnia Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Wraz z remontem budynku miasto zdecydowało się uporządkować pobliskie parkingi i wybudować zadaszony peron, na którym będą zatrzymywać się autobusy. – Wybudujemy zadaszanie między wejściem na perony a obiektem. W zimowe i deszczowe dni pasażerowie przejdą z pociągu do budynku dworca – mówi Paweł Szewczyk.

Modernizację na zduńskowolskiej stacji przeszły już kolejowe perony. Podróżni wchodzą na nie podziemnym tunelem lub wjeżdżają windą. Zainstalowane zostały nowe ławki i latarnie. Po modernizacji odcinka kolejowego ze Zduńskiej Woli do Łodzi Kaliskiej pociągi jadą z prędkością do 120 km/h.

Inwestycja kosztować będzie 4,5 mln zł z czego 2,9 mln zł zostanie sfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Inne artykuły

Cenowy skok na kasę basenów

Coraz mocniej galopującą inflację i drakoński skok cen energii elektrycznej odczuwa kryta pływalnia. Czy sześciokrotna podwyżka opłat za prąd spowoduje tymczasowe zamknięcie Zduńskiej Wody?

Dodatek nie tylko węglowy

Wysoki wzrost cen podstawowych produktów odczuwają domowe budżety zduńskowolan. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej wypłaci świadczenie pieniężne mieszkańcom, którzy swoje domy ogrzewają m.in. drewnem czy gazem LPG.

Głosujemy!

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim Zduńskiej Woli. Do przyszłorocznej edycji mieszkańcy zgłosili trzydzieści cztery projekty. Dwadzieścia trzy z nich spełniły wymogi formalne i merytoryczne.

Dla kogo mieszkania na Juliusza 5-9?

Znamy kryteria oceny wniosków o wynajem mieszkań w bloku, który powstaje na ulicy Juliusza 5-9. Budynek ma być gotowy do zamieszkania w pierwszej połowie 2023 roku.

Rowerem trzy godziny za darmo!

Trzy pierwsze godziny użytkowania rowerów miejskich za darmo od dziś do niedzieli! To prezent dla zduńskowolan z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Miasto zachęca, by przesiadać się z samochodów na rowery lub do autobusów miejskich. MPK rozpoczął właśnie badanie opinii pasażerów.

83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Osiemdziesiąt trzy lata temu Związek Radziecki bez wypowiedzenia wojny dokonał napaści zbrojnej na Polskę. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Przejdź do treści