200. urodziny Zduńskiej Woli przypadają 25 października 2025 roku. Tego dnia minie dokładnie 200 lat od wydania aktu erekcyjnego, nadającego prawa miejskie Zduńskiej Woli z 25 października 1825 roku.
Na czwartek, 23 października 2025 roku, zaplanowana jest uroczysta sesja Rady Miasta Zduńska Wola. Rozpocznie się o godz. 11 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz przy pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli. Będzie miejsce na wystąpienia okolicznościowe prezydenta Zduńskiej Woli Konrada Pokory, przewodniczącego Rady Miasta Zduńska Wola Tomasza Pohla oraz gości. Przewidziana jest prezentacja pod tytułem „Dumni z naszego miasta, razem tworzymy jego historię!” oraz uroczyste wręczenie Medali „Zasłużony dla Miasta Zduńskiej Woli”.
W sobotę, 25 października 2025 roku o godz. 12 nastąpi odsłonięcie pomnika założyciela miasta Stefana Złotnickiego przed Urzędem Miasta Zduńska Wola przy ul. Stefana Złotnickiego 12. Mieszkańcy Zduńskiej Woli zostaną zaproszeni także na urodzinowy tort.
W niedzielę, 26 października 2025 roku o godz. 17 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz przy pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli rozpocznie się koncert „Chopin. The Space Concert”. Podczas koncertu w Ratuszu utwory Fryderyka Chopina wykona pianista Karol Radziwonowicz oraz kwintet I Solisti di Varsavia. Muzyka zostanie połączona z projekcją filmową przedstawiającą Ziemię widzianą z orbity oraz refleksjami astronautów o kruchości i pięknie naszej planety.
Wydarzenie będzie można oglądać na żywo nie tylko w sali Ratusza, ale także na specjalnym telebimie, jaki zostanie ustawiony na zewnątrz budynku. Transmisja będzie także prowadzona w telewizji kablowej ZW Media.
Na niedzielę, 26 października 2025 roku o godzinie 18.30 na plac Wolności zaplanowano pokaz laserowy „200 lat w blasku świateł”.


