Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Moja podróż autobusem

Odkrywaj Zduńską Wolę z nowymi elektrycznymi autobusami. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji organizuje konkurs plastyczny dla najmłodszych.

MPK Zduńska Wola zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Moja podróż autobusem”. Jego celem jest zachęcenie najmłodszych do zaprezentowania swojej podróży elektrycznym autobusem za pomocą rysunku. To doskonała okazja do pobudzenia wyobraźni i odkrycia nowych miejsc w Zduńskiej Woli. Rysunek może obejmować różne elementy, takie jak zabytki, zduńskowolskie krajobrazy czy miejsca kultury. Dzieciaki mogą uwiecznić chwile spędzone w autobusie, w towarzystwie przyjaciół czy najbliższych.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać swój rysunek do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, ulica Sieradzka 68/70 lub dostarczyć osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. Na rysunki czekamy do 13 czerwca 2023 roku.

Cztery niskoemisyjne pojazdy w maju wyjechały na zduńskowolskie ulice. Na ich zakup i budowę ładowarek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji pozyskało prawie 8,5 mln zł dotacji unijnych. To nie koniec elektrycznych zakupów- w tym roku przyjadą jeszcze dwa nowe e-busy.

 

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści