Logo Miasta Zduńska Wola

Moja podróż autobusem

Odkrywaj Zduńską Wolę z nowymi elektrycznymi autobusami. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji organizuje konkurs plastyczny dla najmłodszych.

MPK Zduńska Wola zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Moja podróż autobusem”. Jego celem jest zachęcenie najmłodszych do zaprezentowania swojej podróży elektrycznym autobusem za pomocą rysunku. To doskonała okazja do pobudzenia wyobraźni i odkrycia nowych miejsc w Zduńskiej Woli. Rysunek może obejmować różne elementy, takie jak zabytki, zduńskowolskie krajobrazy czy miejsca kultury. Dzieciaki mogą uwiecznić chwile spędzone w autobusie, w towarzystwie przyjaciół czy najbliższych.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać swój rysunek do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, ulica Sieradzka 68/70 lub dostarczyć osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. Na rysunki czekamy do 13 czerwca 2023 roku.

Cztery niskoemisyjne pojazdy w maju wyjechały na zduńskowolskie ulice. Na ich zakup i budowę ładowarek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji pozyskało prawie 8,5 mln zł dotacji unijnych. To nie koniec elektrycznych zakupów- w tym roku przyjadą jeszcze dwa nowe e-busy.

 

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści