Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Mieszkańcy z petycją do prezydenta

Mieszkańcy przekazali prezydentowi Zduńskiej Woli petycję, pod jaką podpisy zbierali w sprawie zablokowania budowy spalarni śmieci w Zduńskiej Woli.

Petycja w sprawie sprzeciwu wobec planów budowy spalarni śmieci w Zduńskiej Woli trafiła na ręce prezydenta Konrada Pokory. Mieszkańcy Zduńskiej Woli przekazali ją 16 listopada.

W petycji mieszkańcy żądają wydania negatywnej decyzji środowiskowej dla planów budowy w Zduńskiej Woli instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych, czyli spalarni śmieci. Pod petycją zbierano podpisy wśród mieszkańców powiatu zduńskowolskiego, a także sieradzkiego. Do prezydenta trafiło 349 kartek, na których podpisało się 5.987 osób.

O wydanie decyzji środowiskowej, która umożliwiłaby wybudowanie w mieście spalarnię odpadów, wystąpiła Elektrociepłownia Zduńska Wola. To przedsiębiorstwo jest od 2006 roku prywatne, a jego właścicielem jest obecnie spółka SFW Energia. EC Zduńska Wola jest obecnie jedynym producentem ciepła dostarczanego do mieszkań w Zduńskiej Woli i pary technologicznej dla zduńskowolskich fabryk. Właściciel Elektrociepłowni ma plan, by zastąpić spalany teraz węgiel komunalnymi odpadami.

W czwartek, 16 listopada, minął termin, w jakim przyjmowane były uwagi i wnioski mieszkańców w sprawie administracyjnej  dotyczącej decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia.

Do prezydenta Zduńskiej Woli będzie teraz należało ich rozpatrzenie i podjęcie decyzji lub odmówienie ustalenia warunków środowiskowych dla inwestycji przy ul. Murarskiej. Wcześniej pozytywne opinie dotyczące wybudowania spalarni w Zduńskiej Woli wydały Marszałek Województwa Łódzkiego, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści