Mecze w blasku jupiterów

Nowe oświetlenie LED na karsznickim stadionie. Miasto zdobyło dofinansowanie na energooszczędne jupitery, które zostaną zamontowane na Stadionie Miejskim przy ulicy Stefana Okrzei.

Sześć masztów z ledowymi reflektorami oświetli płytę główną stadionu. Urząd Miasta pozyskał na ich budowę 100 tys zł  z programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego „Infrastruktura sportowa Plus”. – Doświetlenie boiska stworzy komfortowe warunki treningowe oraz pozwoli rozgrywać mecze w godzinach wieczornych. Chcemy, aby miejskie obiekty sportowe były przyjazne i atrakcyjne. – wyjaśnia Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

 

To nie koniec zmian na karsznickim stadionie. Rozpoczął się właśnie remont budynku szatniowego. Budowlańcy wymienią wszystkie okna i drzwi, a także ocieplą ściany. Zamontują pompę ciepła, która jest ekologicznym typem ogrzewania. Zagospodarowana zostanie nieużywana część budynku po dawnym barze Olimpia. Powstaną tu profesjonalne szatnie z łazienkami, magazyn i siłownia.

 

Na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Okrzei jeszcze w tym roku zostanie wybudowane również dodatkowe boisko treningowe. Ono również będzie miało energooszczędne oświetlenie. Ta inwestycja realizowana jest z budżetu obywatelskiego, zgłosili ją do niego karszniccy społecznicy.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści